Міністерка освіти розповіла, чому у приміщеннях сільських шкіл немає туалетів

Міністерка освіти розповіла, чому у приміщеннях сільських шкіл немає туалетів

Новосад пояснила, до кого звертатися.

Міністерка освіти України Ганна Новосад пояснила, хто винен у тому, що у сільських школах погані вбиральні. Про це вона розповіла в ефірі "Сніданку з 1+1".

Журналісти запитали, до кого звертатися, якщо у школі в селі досі вбиральні на вулицях.

"Таких умов у наших дітей не має бути. Цього року уряд спустив на місця 267 млн гривень для облаштування теплих вбиралень в школі, в нормальних умовах, які відповідають санітарних вимогам. На кінець року ми будемо мати фінальну цифру – скільки регіонів змогли впоратися з цією ганебною ситуацією і все таки облаштувати ці вбиральні", - розповіла Новосад.

Відео Як насправді діють державні програми з побудови вбиралень у школах – досліджувала ТСН

Сто шкіл, сто садків та стільки ж стадіонів уряд Гончарука обіцяє оперативно добудувати та капітально відремонтувати вже наступного року. ТСН вирішила дослідити, як насправді діють чергові державні програми на місцях. На прикладі дев'ятирічки у селі Старий Тараж на Тернопільщині. Де діти, як при Гройсмані так і при Гончаруку, користуються не унітазами, а смердючими отворами. А все завдяки місцевим чиновникам, які просто не помічають проблеми.  

Як насправді діють державні програми з побудови вбиралень у школах – досліджувала ТСН

За її словами, вже зараз зрозуміло, що процес облаштування шкільних вбиралень йде дуже повільно.

"Щоб перевірити, чи кошти витратили, треба звертатися до засновника своєї школи. Якщо у вас ОТГ, то звертайтеся до відповідальних людей, які займаються освітою у вашій громаді. Якщо ОТГ немає, то до районного відділу, до департаменту освіти або до міністерства", - уточнила міністерка.

"Ми порахували, що 267 млн гривень має вистачити на облаштування 800+ вбиралень, які наразі є або на вулиці, або в дуже поганому стані. Тому в кінці року ми зробимо такий чекліст тих областей, які впорались і тих які ні", - пообіцяла Новосад.

Нагадаємо, раніше сільська школа на Тернопільщині приголомшила жахливим станом вбиралень для дітей.

Відео Міністерка освіти і науки Анна Новосад про найважливіші зміни і проблеми в українській освіті

Цього тижня стане відомо, хто з вчителів початкових класів пройшов сертифікацію. Така перевірка відбувалася вперше і була добровільною. Про ці та інші зміни в українській освіті ми поговоримо у нас в студії з Анною Новосад – міністром освіти і науки України.  

Міністерка освіти і науки Анна Новосад про найважливіші зміни і проблеми в українській освіті

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів