Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Справа проти Омеляна: В НАБУ оприлюднили нові деталі слідства

Справа проти Омеляна: В НАБУ оприлюднили нові деталі слідства

Водночас Омелян заявив, що його звинувачують у виконанні колегіального рішення уряду.

З'явилися нові документи з матеріалів слідства щодо заниження доходів бюджету ексміністром інфраструктури Володимиром Омеляном. В НАБУ заявляють, що Омелян свідомо знизив портові збори, через що держбюджет недоотримав 30,5 млн грн. 

Про це йдеться на Facebook-сторінці НАБУ. 

Повідомляється, що ексміністр інфраструктури міг видати наказ про зниження портових зборів, але за винятком: адміністративний збір, розмір якого визначений у Законі України "Про державний бюджет на 2018 рік", не можна було змінювати наказом міністра, а лише шляхом внесення змін до закону про бюджет. 

До того ж, зменшення портових зборів, включно з адміністративним, не призвело до збільшення кількості суднозаходжень та кількості перевантажених вантажів в українських портах протягом 2018 року, заявили в НАБУ. .

Також слідчі переконані, що Омелян усвідомлював можливі негативні наслідки своїх дій. Як повідомляють в НАБУ, міністерство фінансів 4 рази попереджало його про порушення бюджетного законодавства, а також про негативні наслідки. Однак колишній міністр видав наказ. 

На підтвердження НАБУ оприлюднило на своїй сторінці зауваження Мінфіну від 13 вересня 2017 року щодо проєкту постанови про зниження портових зборів.

Омелян відреагував на це, написавши у Facebook, що справа НАБУ є політично вмотивованою, а його звинувачують у виконанні колегіального рішення уряду. .

"Не вважаю рішення, яке й досі працює (воно не скасоване) й стимулює зростання вантажопотоку в українських портах, помилковим", - написав Омелян. Також він зазначив, що тарифи і збори треба знижувати і надалі, а порти віддавати в концесію світовим портовим операторам. 

Окремо він підкреслив, що хоч його політику вважають помилковою, проте тарифи так і не підвищили до попереднього рівня, а концесія," хоч якось, проте відбувається". "Так, рішення було ініційоване Міністерством інфраструктури, але воно було погоджено всіма зацікавленими міністерствами і відомствами, а також було схвалено Американською торговельною палатою та Європейською бізнес-асоціацією", - запевнив Омелян.

Нагадаємо, 19 червня НАБУ і САП повідомили про підозру в заниженні доходів бюджету колишньому міністру України Володимиру Омеляну. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції