Міністр екології закликав українців зменшити споживання пластику під час Великого посту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Остап Семерак запропонував українцям поститися за прикладом британців, не використовуючи пластик.

Міністр екології України Остап Семерак на своїй сторінці у Facebook закликав українців приєднатися до британського челенджу церков, який закликає скоротити споживання пластику під час Великого посту. На думку ініціаторів акції, до яких уже приєдналися 42 єпархії англійської церкви, вона проводиться з метою послабити дію, яка завдає шкоди Божому творінню".

"Для англіканців Великий піст - це час, коли ми згадуємо 40 днів, які провів в пустелі Ісус перед обличчям випробувань і спокус. Це час, коли ми розмірковуємо про Божий задум у житті. Цього року ми закликаємо вас відмовитися від одноразових пластиків - щоб зменшити дії, які завдають шкоди Божому творінню", - йдеться в повідомленні англійської церкви, повідомляє Independent. Крім того, церква спонукає англіканців використовувати звичайне мило замість гелевого і бритви зі змінними лезами замість одноразових.

Глобальна ідея челенджу - звернути увагу людства і вірян на проблему забруднення планети більш ніж 8 мільярдами тонн пластикових відходів, вироблених на Землі від 1950 років. "Завдання Великого посту полягає в тому, щоб підвищити нашу обізнаність про те, наскільки ми покладаємося на одноразові пластмаси, і кинути собі виклик, щоб зрозуміти, де ми можемо скоротити це використання", - сказала співробітник з питань екологічної політики Англіканської церкви Рут Найт.

Український міністр екології та природних ресурсів написав: "Ця ідея належить церквам Великої Британії і США. Місцеві священики закликали вірних під час Великого посту не тільки обмежувати себе в їжі та напоях, але й відмовитися від одноразового посуду та пластику, уникати надмірного використання пластикових пакетів і упаковок. По-моєму, прекрасна ідея і цілком екологічний виклик". Тим українцям, які готові її підтримати, міністр запропонував супроводжувати свою згоду хештегом #giveupplasticforlent.

Очільник міністерства також висловив думку, що українські церкви щорічно виходять з хорошими екологічними ініціативами. Їхньою заслугою, на думку Остапа Семерака, є той факт, що багато українських парафіян поступово відмовляються від використання штучних квітів в обрядах. "На жаль, повністю ще не відмовилися, але пласт зрушено. Це важлива просвітницька робота", - написав міністр, закликавши церкву і цьогоріч зайнятися просвітою в рамках акції, запропонованої британцями.

Нагадаємо, що у християн розпочався Великий піст. З сьогоднішнього дня, 11 березня, починається Великий християнський піст. Про це розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1". Наголошується, що це головний період очищення в році. Він є підготовкою до головного свята – Великодня (28 квітня). "Триває піст 48 днів – до 27 квітня. Під час нього забороняється вживати продукти тваринного походження - м'ясо, молоко, яйця і рибу, крім несуворих днів. Крім того, під забороною солодощі, випічка, фастфуд і алкоголь. Основою раціону повинні стати овочі, фрукти, каші на воді", - розповіли в студії.

Відео Християни східного обряду готуються до Великого посту

Попереду Прощена неділя та найсуворіший Великодній піст. Це початок посту в християн східного обряду. Пасхальний піст найдовший - триває 40 днів. Віряни відмовляються від їжі тваринного походження та молочних продуктів.

Християни східного обряду готуються до Великого посту

Залиште свій коментар

Вибір редакції