Злиття Нафтогазу України з російським Газпромом не буде

Юрій Бойко запевнив, що злиття Нафтогазу з Газпромом не буде, а надлишок законтрактованої кількості палива, що купуватиме у Росії - продаватиме Європі.

Міністр енергетики Юрій Бойко запевнив, що "ніякого злиття Нафтогазу України з російським Газпромом не буде і на інші принизливі пропозиції Росії Україна не пристане".

Також він заявив, заявив, що Україна уникне штрафних санкцій а недобір законтрактованої кількості палива за рахунок того, що продаватиме надлишок газу Європі.

 

На тлі заяви російського прем'єра що "Україна втрачає свій винятковий статус транзитера" і коментаря із російського посольства в Україні що "перегляд газової угоди призведе до розірвання харківського пакту "газ в обмін на флот", який надає Україні стодоларову знижку", міністр енергетики розповів яким чином Україна буде виходити із "газової пастки":

"За 4 роки Україна планує утроє скоротити обсяг закупівлі російського газу. А щоб уникнути штрафних санкцій за недобір законтрактованої кількості палива, надлишок Україна продаватиме Європі", - розповів Бойко.

"Ми готові викупити навіть більше", - продовжив Бойко. "Але ми власний газ тоді можемо перепродати на експорт. А газом російської сторони закрити свій баланс", - поясний він.

"Я впевнений, що наші російські партнери будуть дуже прискіпливо вивчати цю пропозицію, враховуючи те, що ми зайдемо на ринок Європи", - сказав міністр енергетики.

Сам Нафтогаз запевняє, що зиму Україна має пережити без проблем - підземні газосховища повні.

Західна ж Європа у дискусію поки що не втручаються. В Єврокомісії заявили: Брюссель дуже сподівається, що цього разу Європа не постраждає від чергового газового конфлікту Києва і Москви.

Нагадаємо, що, через газовий скандал, Росія готова розірвати "харківські угоди" з Україною, у разі чого російський флот залише Севастополь достроково, а Україна втратить знижку на газ.

Читайте також:

За серпень Україна сплатила за російський газ майже півмільярда доларів

Тимошенко оголосила себе непричетною до підписування газових угод

Україна втратила статус ексклюзивного транзитера російського газу

Янукович готовий подати до суду на Росію через газ

ВідеоНіякого злиття "Нафтогазу України" з російським "Газпромом" не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: