Міністр інфраструктури розповів, чи відновлює Україна міжнародні регулярні рейси і чи потрібні громадянам дозволи на виїзд

Дата публікації
Міністр інфраструктури розповів, чи відновлює Україна міжнародні регулярні рейси і чи потрібні громадянам дозволи на виїзд

pixabay.com

Криклій не рекомендує громадянам купувати квітки від 23 травня.

Україна не відновлює міжнародні регулярні рейси. Більше того, пасажирські пункти перетину продовжують працювати у спеціальному режимі.

Про це сьогодні, 12 травня, в ефірі "ТСН.19:30" повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

"Наразі ми приймаємо тільки спеціальні рейси, коли повертаємо українців додому. І власне рейси, коли виїжджають з України - це іноземці або громадяни, які мають посвідки про постійне місце проживання, або довготривалі контракти, так звані заробітчани", - заявив він.

Також міністр не рекомендує громадянам купувати квітки від 23 травня.

"Це такий класичний хіт від авіаперевізників, а потім, власне, це все буде обмінюватись на сертифікати тому що від 23 куди можна полетіти? Кордони інших країн по відношенню до іноземних громадян зачинені, вони не прийматимуть іноземних громадян. По-друге, точно ще ми не відновлюємо з 22 міжнародні регулярні пасажирські сполучення. Це буде, але згодом", - сказав Криклій.

При цьому, за словами міністра, заробітчани, а також люди, які мають посвідку на проживання, і громадяни тих країн можуть полетіти після 20 чисел травня і можуть купувати квитки.

"Для цього ми робимо спеціальні рейси і інформуємо про спеціальні рейси", - пояснив Криклій.

Він додав, що також це стосується студентів, які навчаються в інших країнах, та людей, яким треба виїхати з медичною метою.

"Але ці речі здійснюються скоординовано", - зазначив міністр.

Також Криклій наголосив, що Конституція не обмежує громадян в пересуванні і що українці, які мають бажання виїхати за кордон, не мають просити дозвіл в МЗС.

"Немає таких правил. Це була маніпуляція відносно МЗС. Мова йде про те, що в нас пасажирські пункти перетину кордону наразі зачинені. Відкриваються вони для таких спеціальних рейсів. Ніхто не обмежує громадян в їхніх правах. Але треба враховувати, що є обмеження по пунктам, це передбачено постановою, тому виїхати можна, але можна зробити це, наприклад, пішки або автівкою. Для авіасполучення в нас пункти перетину кордону окремо відкриваються тільки для спеціальних рейсів", - заявив Владислав Криклій.

Міністр порадив українцям планувати міжнародні рейси на другу половину літа.

"Тому що самі популярні напрямки, наприклад, Туреччина і Єгипет, вони говорять, що тільки в липні вони можливо будуть відкриватися для туристичних рейсів. Треба враховувати, що можуть буди зсуви в цьому графіку. Навіть на серпень", - резюмував міністр інфраструктури України.

Нагадаємо, що раніше у Лоукост-авіакомпанії Ryanair розповіли, як відновлюватимуть рейси під час коронавірусу.

Також нові правила на період пандемії корона вірусу запровадили в авіакомпанії Wizz Air.

Наступна публікація