Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міністр оборони Польщі дав оцінку нападу на генконсульство у Луцьку

На його думку, провокатори хочуть ізолювати Україну і позбавити її міжнародної підтримки.

Міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич вважає напад на генконсульство в Луцьку провокацією з метою розпалення ненависті між країнами.

Про це міністр заявив в ефірі телеканалу Trwam і радіо Maryja, передає Укрінформ. 

"Я прихильник поширеної тези, що ми маємо справу зі свідомою провокацією. Потрібно усвідомлювати, що це елемент із серії подій, які стосуються не лише України, серії подій, яка має на меті за будь-яку ціну посварити держави і народи, за будь-яку ціну посіяти ненависть між Польщею та Україною, за будь-яку ціну призвести до конфлікту, суперечки, сварки, хаосу", - заявив Мацеревич.

Він додав, що в цьому найбільше зацікавлена країна, яка "веде війну проти України і яка за будь-яку ціну хоче ізолювати Україну, щоб зробити неможливою будь-яку підтримку і допомогу для України".

Фотогалерея У Луцьку невідомі з гранатомета обстріляли генконсульство Польщі - ЗМІ (5 фото)

"Таким чином йдеться про усунення крок за кроком тих чинників, тих політичних середовищ, інституцій та міжнародних суб'єктів, які протидіють волі Кремля, що хоче примусити до свого ладу, своєї політики і свого бачення Європи, Центрально-Східної Європи", - наголосив міністр оборони Польщі.

Мацеревич вважає, що напад є елементом гібридної війни, метою якої є вплив на громадську думку і сіяння ненависті між суспільствами і народами.

Нагадаємо, Польща не відкриватиме консульства в Україні, доки її вимоги не будуть виконані. Польща хоче переконатись у належній охороні всіх дипломатичних установ і покаранні винних у обстрілі. 

Президент Польщі Анджей Дуда хоче рішучої реакції через обстріл генерального консульства Польщі в Луцьку. Президент сусідньої держави зауважив, що це не лише справа державної ваги, а, насамперед, питання безпеки диппредставництва і безпеки поляків. 

Порошенко доручив посилити охорону всіх дипломатичних та консульських установ через напад у Луцьку. За його словами, глава держави доручив правоохоронцям терміново вжити всіх заходів для розслідування цього інциденту і встановлення винних. 

У середу вночі, 29 березня, у Луцьку стався напад на генконсульство Польщі. Імовірно, цілили з гранатомета. Снаряд влучив у дах приміщення.

Напад стався десь близько 00:30. Факт нападу підтвердив віце-консул Кшиштоф Савіцкі.

Ураження припало на службове крило будівлі й під час нападу там нікого не було. Сім'я консула мешкає у іншому крилі будівлі, а приміщення охорони – поверхом нижче. 

ВідеоПольський уряд планує захищати консульства в Україні власними силами

Залиште свій коментар

Вибір редакції