Міністр оборони вирішив підпорядкувати собі керівника Збройними силами

Глава Міноборони Михайло Єжель, за даними джерел, ініціював зміни до законодавства, за якими Головнокомандуючий Збройними силами стане його підлеглим.

Міністр оборони Михайло Єжель ініціював законодавчу ініціативу, за якою начальник Генштабу – Головнокомандуючий Збройними силами буде підпорядкований главі військового міністерства, а не президентові.

Як повідомило джерело в Міноборони, днями Єжель провів нараду, на якій висловив ідею про те, щоб "начальник Генерального штабу – Головнокомандуючий ЗСУ був би його першим заступником і в усьому підпорядковувався цивільному міністру".

За словами джерела, ця ініціатива суперечить законодавству, тому Єжель безпосередньо на нараді дав вказівку юристам відомства підготувати для цього відповідні законодавчі зміни.

На думку анонімного експерта, такий намір міністра оборони можна вважати "викликом президенту України – Верховному головнокомандуючому Збройних сил , адже начальник Генштабу - підлеглий главі держави".

Джерело пов'язало цю ініціативу Єжеля "з наміром отримати повний доступ до військового майна й техніки без посередництва Генерального штабу".

"На Генеральний штаб сьогодні покладено всю відповідальність за оборону країни. Він є головним військовим органом у плануванні оборони, управлінні застосуванням Збройних сил, координації й контролі за виконанням завдань у сфері оборони органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, іншими військовими формуваннями й правоохоронними органами", - нагадав співрозмовник журналістам.

Читайте також:

Міноборони підвищить зарплати військовим на 55%

Названо кандидатуру нового керівника Збройних сил

Український командир здав на брухт 70 тисяч шоломів

Патріотизм українських солдатів виховуватимуть прикладами Червоної армії та УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: