Міністр оборони збирає в українців пожертви на будівництво корвету

Михайло Єжель заявив, що пожертвував місячну зарплату на будівництво українського корвету і закликав інших підтримати цю ініціативу.

Міністр оборони Михайло Єжель закликав українців пожертвувати гроші на будівництво корвету і заявив, що сам віддав на цю справу свою місячну зарплату.

"Підтримаємо ініціативу ветеранів флоту і збудуємо український корвет громадою!", - заявив Єжель 19 травня під час урочистого відкриття четвертого сезону міжнародних вітрильних змагань WindMaster Regatta 2011, що відбулося в акваторії Київського водосховища.

"Я особисто віддаю на будівництво українського корвета своє місячне грошове забезпечення. Впевнений, що в Україні знайдеться багато людей, які також візьмуть участь у будівництві народного корабля", - наголосив він, цитує прес-служба Міноборони.

Єжель також нагадав, що побудові українського корвету є історичний приклад з історії України на рубежі ХІХ-ХХ столітть.

Тоді саме українці на чолі з князем Левом Кочубеєм стали ініціаторами патріотичного руху з побудови бойових кораблів за народні кошти. За 1906-1910 роки на добровільні пожертвування населення було побудовано 23 кораблі, першим із яких став мінний крейсер "Україна" - він увійшов до складу Балтійського флоту 6 вересня 1906 року.

Крім того, громадяни з Волинської, Подільської, Київської, Чернігівської, Харківської, Катеринославської, Одеської та Херсонської губерній (до складу останньої входили Крим і місто Севастополь) зібрали гроші на побудову мінних крейсерів "Гайдамак" і "Військовий".

Зауважимо, що зараз збудувати корвет громадою взяли за мету ветерани вітчизняного флоту у Севастополі, які ухвалили рішення заснувати благодійну організацію "Фонд відродження Українського флоту".

До речі, варто нагадати, що нещодавно гроші з населення узявся збирати губернатор Донецької області Анатолій Близнюк. Він закликав збирати пожертви серед населення на ремонт доріг місцевого значення. "Люди добрі, закон нам дозволяє об'єднати зусилля, хто скільки може, зібрати гроші для того, щоб цю дорогу привести в такий-то стан", - сказав Близнюк.

Читайте також:

Дороги на Донбасі хочуть ремонтувати за гроші місцевого населення

Україна встановить рекорд з недофінансування армії

Депутати просять Януковича звільнити главу Міноборони Єжеля

Україна побудує корвет "Севастополь"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: