Міністр освіти пояснив, за яким принципом закриватимуть українські школи

Дата публікації
Перегляди
7049
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міністр освіти пояснив, за яким принципом закриватимуть українські школи

Міністр розказав про майбутні реформи

Сергій Квіт також розповів, які реформи мають бути першочерговими.

Міністерство освіти планує виконати вимогу МВФ та оптимізувати кількість шкіл в Україні.

Про це в інтерв'ю журналу "Кореспондент" розказав міністр освіти Сергій Квіт.

Міністр пояснив, що у країні працює багато шкіл, в яких дуже мало учнів та вчителів. Утримувати такі школи дуже невигідно. Проте, міністр наголосив, що закриваючи такі заклади, необхідно забезпечити учням навчання у якісних умовах. "Маленькі школи - це дуже дорого, непродуктивно, і ми не можемо забезпечити якість освіти. Тому необхідно, закриваючи такі школи в певному районі, відкривати якісні, повноформатні, з хорошими педагогами, матеріально-технічною базою", - пояснив міністр.

Він також заявив, що необхідно відновити багато програм. Найпершою має бути поява шкільного автобусу. Тільки після цього можна закривати школи.

За словами Квіта, рішення про закриття шкіл прийматимуть безпосередньо в регіонах, адже місцева влада краще орієнтується в освітньому процесі своєї області.  "Ми децентралізуємо всі процеси. Місцева влада прекрасно знає, які в регіоні є проблемні школи, які можуть, а які не можуть нормально існувати. Якби я сидів і командував у кожному куточку, хто що повинен зробити, це було б неефективно", - висловив свою позицію Сергій Квіт.

Міністр вважає, що реформа необхідна. Але вона має бути ефективною. "Вчителям, які залишаться без роботи, потрібно допомогти її знайти. Але вирішувати проблему потрібно. Такі реформи відбулися в усіх пострадянських країнах. Просто ми відсували їх, ховали голову в пісок ", - пояснив політик. 

Нагадуємо, що раніше Сергій Квіт заявив, що у 2015 рокі у школах залишиться 11-річна система освіти

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7049
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація