Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міністр освіти розповіла, які документи будуть потрібні для зарахування дитини до школи

Відомство впроваджує дуже гнучкий принцип зарахування дитини до першого класу.

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич в ефірі ток-шоу "Право на владу" розповіла, які документи батьки повинні подавати для зарахування їхньої дитини до школи.

За її словами, батьки мають написати заяву, подати копію свідоцтва про народження дитини, копію або оригінал медичної довідки. Якщо дитина має особливі освітні потреби, то потрібно подати копію висновку відповідного центру, який вказує, яка освітня траєкторія рекомендована дитині.

"Якщо ви хочете отримати право на першочергове зарахування, вам потрібно довести ваше місце проживання - чи воно належить до ділянки обслуговування школи. Також пріоритет мають братики та сестрички тих, хто вже навчається у цій школі, і так само пріоритет мають діти працівників школи", - розповіла Гриневич.

ВідеоГриневич пояснила, як діятиме "інститут прописки" при зарахуванні до школи

Більша частина світу живе за правилами – ходити до школи за територіальним поділом, каже Міністр освіти та науки Лілія Гриневич. Проте, це не означає обов'язково, що дитина навчатиметься саме у визначеному навчальному закладі – є конкурс на вільні місця в інших школах, крім того можна перевести дитину до школи спеціалізованої.

Гриневич пояснила, як діятиме "інститут прописки" при зарахуванні до школи

Міністр зазначила, що відомство впроваджує дуже гнучкий принцип зарахування дитини до першого класу – те, що дитина проживає в тому чи іншому місці, може довести понад десяток типів документів. Серед них - витяг з Єдиного державного демографічного реєстру; документ, що засвідчує право власності на житло; договір оренди; довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб тощо.

Нагадаємо, Міністерство освіти та науки оприлюднило затверджений Мін'юстом новий порядок зарахування дітей до 1 класу українських шкіл. Також МОН підготувало лист-роз'яснення до цього наказу. Документ також описує механізми зарахування дітей до початкової (1-4 клас), базової (5-9 клас, гімназії) та старшої (10-11 клас, ліцеї) школи, переведення та відрахування. Cім основних змін під час зарахування дітей до 1 класу читайте на сайті ТСН.ua.

ВідеоГриневич розповіла, які документи будуть необхідні для вступу в перший клас

МОН впроваджує дуже гнучкий принцип зарахування дитини до першого класу – те, що дитина проживає в тому чи іншому місці, може довести понад десяток типів документів. Про це розповіла Міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Гриневич розповіла, які документи будуть необхідні для вступу в перший клас

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції