Міністр розказала, які зміни очікують абітурієнтів на ЗНО 2017

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Якщо зразки тестів ЗНО потраплять в Інтернет, то результати цьогорічної сесії скасують.

У четвер,18 травня, Міністр освіти і науки України заявила, що умови і процедури ЗНО мають бути жорсткими і зорієнтованими на перевірку компетентності. Про це вона сказала на прес-конференції в Одеській облдержадміністрації, пише "Укрінформ".   

"Нам важливо, що абітурієнти з точністю відтворювали дати і терміни на іспиті. Коли йдеться про стратегічні зміни, то нам дуже важливо, щоб організатори зовнішнього незалежного оцінювання чимраз більше орієнтувалися на перевірку компетентності випускників шкіл, а не точкових знань, зокрема, відтворення дат чи термінів. Тому в завданнях буде передбачено відкриті частини, а не тільки вибір відповідей учнів шкіл. Це дорожче ЗНО, ми будемо рухатися в цьому напрямку. Бо так виходить, що в школі вчать тому, що перевіряють на екзамені. І ми не можемо зробити сучасну школу компетентностей, якщо і в подальшому будуть перевіряти тільки знання", - зазначила Гриневич.

За словами Гриневич, якщо хтось із абітурієнтів порушить загальноприйняті правила здачі ЗНО, то буде одразу вилучений із аудиторії.

"Будь-який майбутній абітурієнт, що порушить умови ЗНО і прийде на складання екзаменів з мобільним телефоном чи іншим технічним засобом, який спроможний знімати зміст завдань з паперових носіїв, буде одразу вилучений з аудиторії, без права перескладання зовнішнього незалежного оцінювання", - додала очільниця Міносвіти.

У 2018 році Україна вперше долучиться до програми "PISA" - міжнародного оцінювання 15-річних учнів. Ця програма зорієнтована на перевірку компетентностей.

Нагадаємо, нещодавно, у мережі Інтернет, особливо в соціальних мережах, активізувалися шахраї, які продають нібито готові відповіді до тестових завдань ЗНО з різних предметів. У Міністерстві закликають "не вірити цим безпідставним чуткам, не викидати грошей на вітер, купуючи фальшивки". Також Міністерство освіти і науки буде вводити зовнішнє незалежне тестування в початковій і середній школі. Доступ до старшої школи буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде проходити конкурс. Перший іспит з української мови та літератури відбудеться вже 23 травня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції