Міністр юстиції Австрії дозволив екстрадицію Фірташа до США

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Глава відомства ухвалив рішення після консультації з МЗС.

Керівник міністерства юстиції Австрії Клеменс Яблонер погодив екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа до США.

Про це 16 липня повідомляє Deutcshe Welle з посиланням на пресслужбу відомства.

Зазначається, що остаточне рішення ухвалене після консультацій з міністерством закордонних справ країни з урахуванням інтересів та міжнародних правових зобов'язань Австрії. Питання екстрадиційного арешту і подальшого доправлення українця до Сполучених Штатів врешті вирішить Земельний суд Відня.

Видання додає, поки що Фірташ залишиться у в Австрії. Адвокати олігарха подали клопотання про відновлення судового розгляду справи про екстрадицію. Доки суд не ухвалить рішення щодо цього клопотання, видачу США відтерміновано.

Як відомо, справу проти Дмитра Фірташа було відкрито ще 2013 року. Його звинувачують у наданні хабара у 18,5 мільйона доларів за отримання дозволу на видобуток титанової сировини в Індії. Готову продукцію згодом планували продавати в Америці. 2014 року на прохання мін'юсту Сполучених Штатів його затримали у Відні. Щоправда майже одразу відпустили за рекордну для Австрії заставу у 125 мільйонів євро. Питання екстрадиції вирішувалось у судах останні 5 років і нині Верховний суд Австрії поставив крапку у цій історії. Якщо рішення підпише міністр юстиції країни, олігарх може опинитись у США вже на початку липня. Там йому загрожує 50 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Відео Міністру юстиції Австрії передали на підпис документ, який дозволить екстрадицію Фірташа до США

Напередодні це дозволив верховний суд країни. В Австрії Фірташа затримали ще п'ять років тому на запит американських слідчих. Але відпустили під заставу в 125 мільйонів доларів, яку нібито вніс його друг - людина  з оточення Володимира Путіна. У Штатах Фірташа звинувачують у хабарництві.

Міністру юстиції Австрії передали на підпис документ, який дозволить екстрадицію Фірташа до США

Залиште свій коментар

Вибір редакції