Міністр юстиції розповів, чи можливо голову КСУ притягнути до кримінальної відповідальності

Міністр юстиції розповів, чи можливо голову КСУ притягнути до кримінальної відповідальності

Фото: Конституційний суд України

Конституційни суд 27 жовтня скасував кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях.

Міністр юстиції Денис Малюська в ефірі Сніданку з 1+1 розповів, чи притягнуть до відповідальності голову КСУ Олександра Тупицького за те, що він не задекларував земельну ділянку в окупованому Росією Криму.

На запитання, на якому етапі наразі перевірка інформації про незадекларовану землю голови КСУ в Криму та які будуть санкції, Малюська відповів: "До НАЗК надійшла інформація, що така ділянка є. Вона дійсно не задекларована. Трагічність ситуації в тому, що якраз КС скасував кримінальну відповідальність, яку міг би понести голова КС за недекларування такої земельної ділянки і своїх активів. Це якраз яскрава ілюстрація того, чому таку поведінку толерувати не варто і потрібно вживати заходів. Притягання до відповідальності голови КС ще можливо, але це набагато складніше після рішення КС".

Міністр юстиціїй Денис Малюська про скандальні рішення Конституційного суду

Міністр юстиціїй Денис Малюська про скандальні рішення Конституційного суду

Нагадаємо, 27 жовтня судді Конституційного суду закрили публічний реєстр декларацій, скасували кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а дисциплінарна та адміністративна відповідальність стали практично неможливими. Також КС скасував контроль за деклараціями та конфліктом інтересів. У ніч проти 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає припинення повноважень суддів Конституційного суду, а їхнє рішення про скасування частини антикорупційного законодавства пропонує визнати таким, що не має правових наслідків. 

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів, доступ до публічних декларацій відновлено, а Національне агентство з протидії корупції знову може проводити спецперевірки, що розблоковує призначення посадовців всіх рівнів.

Після протестів Конституційний суд посилює охорону

Після протестів Конституційний суд посилює охорону

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Скандальне рішення КСУ
Дата публікації
Перегляди
4060
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація