Міністр юстиції: Ющенко може подати у відставку разом із Радою

Для проведення одночасних виборів президент має розпустити ВР і оголосити про свою відставку. Але потрібен політичний консенсус.

Міністр юстиції Микола Оніщук розповів про нову схему проведення одночасних виборів президента і парламенту.

Про це він заявив в інтерв’ю газеті "Комерсант-Україна".

Зокрема, Оніщук зазначив, що після рішення Конституційного суду можливість проведення одночасних виборів дійсно втрачена.

"Якщо б президент не оскаржив це рішення чи КС не розглянув справу в стислі терміни, дата 25 жовтня могла б бути юридично сприйнята як дата чергових виборів президента, і це давало б можливість поєднати їх з позачерговими парламентськими виборами", - заявив Оніщук.

Разом з тим міністр зазначив, що при досягненні політичного консенсусу парламенту і президента одночасні позачергові вибори ще можуть бути проведені за іншою схемою.

"Згідно з нею, президент спочатку підписує указ про дострокове припинення повноважень парламенту, а потім подає у відставку. Опоненти цього сценарію зазначають, що президент не може заявити про свою відставку парламенту, повноваження якого припинені. Але закордонний досвід свідчить, що після розпуску парламент може збиратися для виконання окремих функцій ", - зазначив Оніщук.

На питання про те, чи немає небезпеки, що вибори, проведені за такою схемою, будуть скасовані в судовому порядку, міністр заявив, що судова система не перебуває у вакуумі, судді знають, що відбувається в країні.

"Сценарій, про який ми говоримо, можливий тільки в разі досягнення політичного консенсусу. Я думаю, що в такому винятковому випадку суд не проігнорує цю обставину", - додав він.

Крім того, Оніщук заявив, що не бачить на сьогоднішній день підстав для розпуску парламенту.

"Я переконаний, що в нинішніх політичних умовах рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути реалізовано лише у випадку, якщо для нього будуть безсумнівні і очевидні підстави. Схоже, що зараз підстав такої якості немає, але вони з'являться, якщо парламент не зможе виконувати свої функції протягом 30 днів ", - резюмував він.

Нагадаємо, 14 травня лідер Партії регіонів Віктор Янукович під час візиту в Донецьк заявив, що необхідно дати допрацювати членам уряду до проведення виборів.

За його словами, це необхідно зробити тому, що в такому випадку можна буде говорити про оцінку результатів діяльності Тимошенко.

Віце-спікер ВР Микола Томенко не вірить в одночасне проведення дострокових виборів президента і парламенту.

За його словами, до кінця неясна стратегія, як технічно провести спочатку дострокові парламентські вибори, а потім президентські.

Читайте також:

Янукович виступає проти відставки Тимошенко і просить дати їй спокій

Ющенко закликав Януковича і Тимошенко йти на вибори за Конституцією

Тимошенко погодилася на умови Януковича

Кириленко: Тимошенко їздила до Путіна на "фінальний кастинг"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: