Міністр ЖКГ: у кризі винні забудовники

У сьогоднішніх проблемах будівельної галузі винна не тільки фінансова криза, але і самі забудовники.


Про це заявив міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.

"Я упевнений, що об'єктивні чинники, - тобто, світова фінансова криза, - наклалися на благодатний ґрунт. Це те, що наші забудовники - не будівельники, а забудовники, оскільки будівельники - це ті, хто будує, вони реально на 5% рентабельності живуть, - а забудовники і девелопери просто перетворилися на спекулянтів, і вони свого часу відірвалися від реалій, допомогли відірватися чиновникам з хабарами космічними", - відзначив Кучеренко.

Транспортное средство Winglet
УНІАН
Забудовники отримували надприбутки
За словами міністра, вся тяжкість цих витрат лягала на кінцевого споживача. "А забудовники в цей час збиралися і кричали про собівартість 1500 доларів, про важку долю. Але той надприбуток, від якого їх розпирало останніми роками, потрібно було використовувати на те, щоб знижувати ціну і розширювати громадян, які можуть скористатися їх послугами. На жаль, цього не відбулося. Надули цей міхур... і на сьогодні - повний колапс галузі, зупинка, і всі ті наслідки, які ми скоро відчуємо", - сказав Кучеренко.

Нагадаємо, раніше сьогодні міністр з питань ЖКХ заявляв, що держава повинна підтримати не саму будівельну галузь, а кінцевого споживача її продукції. "Я думаю, що в цій ситуації повинна бути державна підтримка, але кого підтримувати - це принциповий момент. І я, наприклад, упевнений, що не будівельників потрібно підтримувати, а підтримувати людей як споживачів. Тобто, формувати державну програму, яка буде спрямована на підтримку людей, які реально зможуть заробити значну частину собівартості майбутньої квартири, держава їм повинна допомогти або якийсь відсоток від тіла цього кредиту погасити, або покривати відсотки по цьому кредиту - тут можна дискутувати. І саме таким чином потрібно розкручувати цю програму", - сказав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: