Міністр ЖКГ впевнений, що змусить українців економити подорожчанням комуналки

Дата публікації
Перегляди
2528
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міністр ЖКГ впевнений, що змусить українців економити подорожчанням комуналки

Близнюк каже, що українець у 3,5 разу більше витрачає води, ніж європеєць

На думку Близнюка, чим дорожче щось, тим краще його бережуть.

Подорожчання ЖКП стимулюватиме українців до економного користування цими послугами. Таку думку висловив міністр ЖКГ Анатолій Близнюк.

Зокрема, він розповів, що в деяких країнах свого часу була проведена так звана "шокова терапія", коли було прийнято рішення підняти тарифи для населення вищі, ніж для підприємств. За словами міністра, після введення таких заходів виявилося, що економія ресурсів у результаті склала 30%. "І це найяскравіший доказ того, що чим дорожче щось, тим краще його бережуть. Як власне здоров'я", - зазначив він і підкреслив: "А якщо людям говорять: "Ой, та не рахуйте ви, держава за все заплатить", нічого доброго не вийде".

У контексті цього Близнюк навів приклад: у Донецьку є сім'я, чоловік і дружина, обоє пенсіонери, за яких держава щомісяця в опалювальний сезон платить 2628 гривень за газ. "Так ви мені скажіть - є їм сенс заощаджувати? А якби вони платили самі, вони б заощаджували! Витрачали, як мінімум, газу в 2-3 рази менше", - сказав він.

Крім того, за словами міністра, якщо в місяць європеєць споживає 100 л води, то українець - 360 літрів. "Про яку економію тут можна говорити? Ми за жодним напрямком ніякої економії не стимулюємо, компенсуємо людям повним рублем, а треба ж зовсім по-іншому", - сказав він і навів ще один приклад з Донецька: "Свого часу вугілля там було, скажімо так, однією з пільг. Хтось отримував його з 25% знижкою, хтось з 50-75%. А потім влада взяла і прийняли рішення монетизувати цю пільгу і тепер віддають її грошима. Так от, з моменту застосування цієї практики за останні п'ять років жодна людина в Донецькій області не звернулася з проблемою, що їй не привезли вугілля. Люди просто отримали гроші за 2 тонни вугілля, наприклад, - і все! Далі вже їхні проблеми, чим вони займатимуться".

"І це знову варіант, коли треба йти до людей, розмовляти, розповідати. Так, багато хто не розумітиме, але більшість зрозуміє", - упевнений міністр.

Нагадаємо, раніше Близнюк заявляв, що повномасштабна модернізація ЖКГ України коштуватиме 700 мільярдів і можлива лише з залученням приватного капіталу.

Читайте також:

Близнюк готовий врятувати ЖКГ за 700 мільярдів

Влада Донецька безкоштовно віддасть дружині Близнюка землю під гараж

Кабмін "спустить в каналізацію" 300 мільйонів доларів

Функції БТІ передадуть приватним підприємцям

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2528
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація