Міністра фінансів піймали на порушенні антикорупційного законодавства щодо його офшорних компаній

Однак, посадовець все ж дав пояснення у НАБУ

Міністр фінансів Олександр Данилюк пояснив у НАБУ ситуацію щодо своїх офшорних компаній. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник, пише "Укрінформ".

За словами Ситника, очільник Мінфіну надав документи, які підтверджують той факт, що він не отримував прибутку від лондонських компаній.

"Він був. Дав пояснення, надав документи, які підтверджують, що, дійсно, на цих компаніях не було ніякого руху коштів задовго до його вступу на державну службу. Але ми йому під час надання пояснень роз'яснили, що він зобов'язаний був протягом місяця цей конфлікт інтересів усунути. Він цього не зробив. До речі, такими питаннями має займатися НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції - ред.)", - зазначив Ситник.

Однак, незважаючи на це, Ситник наголосив, що Данилюк все ж порушив антикорупційне законодавство.

"Ми займаємося цим. На жаль, має місце маніпуляція свідомістю, оскільки офшор по своїй суті, сама офшорна компанія, не є злочином. Те, що нинішній міністр фінансів свого часу не переоформив з себе ці офшорні компанії, звичайно, є порушенням антикорупційного законодавства. Я, наприклад, коли вступав на посаду директора, повинен був зупинити адвокатську діяльність, припинити довіреності, по яким працював як адвокат. Якраз такі речі і потрібно робити для того, щоб не було потім подібних спекуляцій", - зазначив Ситник.

Нагадаємо, міністр фінансів Олександр Данилюк, який керував у Лондоні двома компаніями, заявив, що всі звинувачення в корупції на його адресу є безпідставними. Він наголосив, що не займається бізнесом з того часу, як займає державні посади, а саме із 2010 року. При цьому, Данилюк підкреслив, що жодних доходів від бізнесу у Великобританії він не отримує вже шість років, а директором компаній Rurik Real Estate Investment і CEE Investment&Advisory LLP рахувався лише номінально.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: