Міністра оборони звільнять наприкінці серпня

У Партії регіонів не виключають, що після відставки Єжеля відомство очолить екс-глава Міноборони Олександр Кузьмук.

Рада нацбезпеки та оборони (РНБО) наприкінці серпня розгляне питання відставки міністра оборони Михайла Єжеля.

Головними питаннями, які планують обговорити члени РНБО 20 серпня, стануть стан військово-промислового комплексу і діяльність Міністерства оборони. За його підсумками міністр оборони Михайло Єжель може позбутися посади через сумніви владної команди в його здатності ефективно реформувати Збройні сили.

Допомогти міністрові "піти" можуть депутати - члени профільного комітету Верховної ради. Зокрема член Партії регіонів Анатолій Кінах, місяць тому призначений Віктором Януковичем главою Державної комісії при президентові України з реформування і розвитку оборонно-промислового комплексу, не виключає такого повороту подій.

"На засіданні 20 серпня будуть розглянуті усі пропозиції керівництва Міноборони, зокрема, і по середньостроковому плануванню реформ у сфері оборони. Будуть зроблені відповідні кадрові висновки", - зазначив Кінах.

Водночас глава комітету Верховної ради з питань нацбезпеки і оборони Анатолій Гриценко упевнений, що Єжелю не уникнути звільнення. "Вже і Януковичу, і Азарову зрозуміло: Єжель не дасть нового імпульсу для реформ в армії. Говорити, що його замінить Кузьмук, я теж не став би. Хоча він був на минулому засіданні РНБО і виступав там", - поділився Гриценко.

Варто зазначити, що в середині липня РНБО вже розглядала питання відставки Михайла Єжеля. Проте міністрові вдалося уникнути звільнення, незважаючи на хвилю критики від Віктора Януковича, який назвав міністра "свадєбним генералом".

Колега Гриценка, секретар профільного комітету "регіонал" Юрій Самойленко вважає, що кращої кандидатури на пост міністра, ніж Олександр Кузьмук, не знайти в усій Україні. "Він має авторитет генералітету і здатний підійти до реформування з розумом", - упевнений Самойленко.

До речі, Кузьмук числився без п'яти хвилин міністром оборони під час формування уряду Азарова. Проте в останню мить перед призначенням міністра оборони у Верховній раді Янукович змінив раніше затверджену кандидатуру Кузьмука на Єжеля. "Можливо, однією з причин цього стало те, що треба було приймати рішення по базуванню Чорноморського флоту в Криму. А Єжель - адмірал ВМС і знає цю тему глибоко", - вважає Самойленко.

Як би то не було, про зміни, які очікують на для людей у погонах, говорить і те, що Кінах у рамках роботи держкомісії підготував пакет документів, в яких пропонується змінити систему управління у сфері оборони держави.

"Армія і військова промисловість потребують серйозних законодавчих, бюджетних і кадрових реформ", - зазначив Кінах. За його словами, пропозиції, підготовлені держкомісією, зачеплять також і сферу приватизації об'єктів оборонно-промислового комплексу.

"Ми повинні переглянути список об'єктів оборони, заборонених до приватизації, у бік його зменшення. Ми зацікавлені в створенні спільних підприємств і інтегрованих компаній", - підкреслив Кінах.

Читайте також:

РНБО знову розгляне діяльність опального міністра оборони

Міноборони звинуватили в розкритті державних таємниць авторитету "Чепчику"

Янукович "помилував" міністра оборони

Янукович пообіцяв радикально покарати міністра оборони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: