Міністра транспорту вимагають звільнити через перешкоджання аудиту діяльності Тимошенко

Міністр Єфименко перешкоджав перевіркам портів ГоловКРУ, заявили у контрольному відомстві.

Голова Головного контрольно-ревізійного управління Петро Андрєєв виступає за відставку міністра транспорту і зв'язку Костянтина Єфименка.

Про це він заявив 21 жовтня під час прес-конференції за підсумками окремих результатів комплексного аудиту національної економіки.

"Я ніяк не можу змиритися з тим, що міністр, який відповідає за діяльність своєї вертикалі, керівник підприємства, йому підвідомчого, не допускає контролюючий орган на ревізію, не вживає абсолютно ніяких заходів. І я вважаю, що він разом з ними тоді сидить в одних і тих самих схемах, і цього міністра не повинно бути в уряді. І ось найближчим часом на Кабміні ми про це говоритимемо", - зазначив він, кажучи про міністра транспорту України.

Андрєєв назвав ряд фактів недопущення ревізорів управління на підприємства, підвідомчі Мінтрансу: "Фактично, в Миколаївський (порт) КРУ не було допущене, в «Дельта-лоцман» - миколаївське державне підприємство, КРУ не було допущене, з п'ятої спроби Херсонський порт ревізували, Євпаторійський порт теж з третьої спроби, за результатами ревізії директор Євпаторійського порту затриманий".

Крім того, він повідомив про розкрадання державних коштів в Одеському порту: "Там порядка 400 млн грн, які були направлені нібито на підтримку галузі, за інформацією, яка є у органів, були через фіктивні договори, акти виконаних робіт... переведені в офшорні компанії".

За підсумками перевірок ГоловКРУ звернулося до американської аудиторської компанії, яка проводила аудит діяльності уряду Юлії Тимошенко, з проханням відстежити схеми, за якими кошти виводилися, і рахунки, на яких вони осіли.

"Прикриваючись і рішеннями суду, спочатку міністр забороняв нам туди на ревізію йти. Потім ми пред'являли вимогу відсторонити начальника порту", - говорить Андрєєв.

За його словами, КРУ склала вже 6 актів про недопущення співробітників на ревізію в порт. Дане питання також буде винесене на найближче засідання Кабінету міністрів.

Крім того, факти недопущення ревізорів в Іллічівський порт також були зафіксовані. За результатами перевірки в порту були виявлені порушення: "Порт нібито передав свої функції комерційній структурі з обслуговування контейнерного терміналу", - додав керівник відомства. Зараз, говорить Андрєєв, дана компанія намагається спростувати результати ревізії через суд. "Порт заплатив 125 млн грн винагороди цій компанії за нібито ті послуги, які виконував сам порт", - зазначив він.

У порту Південному ревізія була проведена за рішенням суду, там також виявлені сотні мільйонів збитків, порушено декілька кримінальних справ, говорить Андрєєв.

За його словами, у ході слідства може з'явитися звернення до парламенту з метою притягнення окремих депутатів до кримінальної відповідальності за створення "угрупувань з відмивання бюджетних коштів".

Нагадаємо, за дорученням президента Віктора Януковича і прем'єр-міністра Миколи Азарова, ГоловКРУ в березні 2010 року почало аудит стану національної економіки, метою якого є здійснення оцінки її реального стану щодо законності і ефективності використання державних коштів.

Читайте також:

Уряд склав "чорний список" керівників банків

ПР звинуватила Тимошенко у розкраданні Держрезерву

В "Мистецькому арсеналі" виявили порушення на 18 млн гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: