Міністра транспорту вимагають звільнити через перешкоджання аудиту діяльності Тимошенко

Міністр Єфименко перешкоджав перевіркам портів ГоловКРУ, заявили у контрольному відомстві.

Голова Головного контрольно-ревізійного управління Петро Андрєєв виступає за відставку міністра транспорту і зв'язку Костянтина Єфименка.

Про це він заявив 21 жовтня під час прес-конференції за підсумками окремих результатів комплексного аудиту національної економіки.

"Я ніяк не можу змиритися з тим, що міністр, який відповідає за діяльність своєї вертикалі, керівник підприємства, йому підвідомчого, не допускає контролюючий орган на ревізію, не вживає абсолютно ніяких заходів. І я вважаю, що він разом з ними тоді сидить в одних і тих самих схемах, і цього міністра не повинно бути в уряді. І ось найближчим часом на Кабміні ми про це говоритимемо", - зазначив він, кажучи про міністра транспорту України.

Андрєєв назвав ряд фактів недопущення ревізорів управління на підприємства, підвідомчі Мінтрансу: "Фактично, в Миколаївський (порт) КРУ не було допущене, в «Дельта-лоцман» - миколаївське державне підприємство, КРУ не було допущене, з п'ятої спроби Херсонський порт ревізували, Євпаторійський порт теж з третьої спроби, за результатами ревізії директор Євпаторійського порту затриманий".

Крім того, він повідомив про розкрадання державних коштів в Одеському порту: "Там порядка 400 млн грн, які були направлені нібито на підтримку галузі, за інформацією, яка є у органів, були через фіктивні договори, акти виконаних робіт... переведені в офшорні компанії".

За підсумками перевірок ГоловКРУ звернулося до американської аудиторської компанії, яка проводила аудит діяльності уряду Юлії Тимошенко, з проханням відстежити схеми, за якими кошти виводилися, і рахунки, на яких вони осіли.

"Прикриваючись і рішеннями суду, спочатку міністр забороняв нам туди на ревізію йти. Потім ми пред'являли вимогу відсторонити начальника порту", - говорить Андрєєв.

За його словами, КРУ склала вже 6 актів про недопущення співробітників на ревізію в порт. Дане питання також буде винесене на найближче засідання Кабінету міністрів.

Крім того, факти недопущення ревізорів в Іллічівський порт також були зафіксовані. За результатами перевірки в порту були виявлені порушення: "Порт нібито передав свої функції комерційній структурі з обслуговування контейнерного терміналу", - додав керівник відомства. Зараз, говорить Андрєєв, дана компанія намагається спростувати результати ревізії через суд. "Порт заплатив 125 млн грн винагороди цій компанії за нібито ті послуги, які виконував сам порт", - зазначив він.

У порту Південному ревізія була проведена за рішенням суду, там також виявлені сотні мільйонів збитків, порушено декілька кримінальних справ, говорить Андрєєв.

За його словами, у ході слідства може з'явитися звернення до парламенту з метою притягнення окремих депутатів до кримінальної відповідальності за створення "угрупувань з відмивання бюджетних коштів".

Нагадаємо, за дорученням президента Віктора Януковича і прем'єр-міністра Миколи Азарова, ГоловКРУ в березні 2010 року почало аудит стану національної економіки, метою якого є здійснення оцінки її реального стану щодо законності і ефективності використання державних коштів.

Читайте також:

Уряд склав "чорний список" керівників банків

ПР звинуватила Тимошенко у розкраданні Держрезерву

В "Мистецькому арсеналі" виявили порушення на 18 млн гривень

ВідеоМіністра транспорту вимагають звільнити через перешкоджання аудиту діяльності Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: