Міністрів Тимошенко викликали на допит в Генпрокуратуру

Ігор Уманський, Юрій Продан та Олег Дубина даватимуть свідчення ГПУ щодо збільшення статутного капіталу "Нафтогазу" на 12 млрд гривень.

Генпрокуратура почала перевіряти законність збільшення статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" на 12 мільярдів гривень - цю додаткову емісію в лютому минулого року ініціював Кабмін Юлії Тимошенко.

Давати свідчення у цій справі до прокуратури вже запросили екс-міністр палива і енергетики Юрія Продана, його колишнього першого заступника Олег Бугайова, колишнього в.о. міністра фінансів Ігоря Уманського, а також колишнього голову "Нафтогазу" Олега Дубину.

За словами прес-секретаря ГПУ Юрія Бойченка, зараз перевірку законності додаткової емісії проводить Головне контрольно-ревізійне управління. "Генпрокуратура, у свою чергу, контролює цей процес", - уточнив прес-секретар.

Ігор Уманський, який очолював в 2009 році Мінфін, підтвердив, що отримав запрошення слідчих органів. "Я збираюся в Генпрокуратуру в середу", - коротко зазначив він. При цьому Уманський запевнив, що із суттю претензій Генпрокуратури його поки не ознайомили.

На думку одного зі співробітників прокуратури, претензії до колишніх чиновникам стосуються того, що перед збільшенням статутного капіталу уряд мав внести відповідні зміни до державного бюджету. "Щоб формально дотримати процедуру, Тимошенко мала внести проект змін до держбюджету на поточний рік і лише потім робити додаткову емісію", - зазначили в прокуратурі.

У "Нафтогазі" інформацію про цю справу поки що не коментують. "Це питання не до мене, а до колишніх чиновників Кабміну і Мінфіну", - заявив заступник глави держкомпанії Юрій Колбушкін.

У той же час джерела в ГПУ вважають, що прокуратура готується порушити кримінальну справу за фактом незаконного проведення додаткової емісії "Нафтогазу".

Нагадаємо, збільшення статутного капіталу в лютому минулого року дозволило "Нафтогазу" вчасно розрахуватися з "Газпромом" за російський газ.

Статутний капітал компанії уряд збільшив шляхом випуску додаткових акцій існуючої номінальної вартості зі збереженням 100% акцій компанії у власності держави.

Придбання зазначених акцій здійснювалося шляхом їх обміну на облігації внутрішньої державної позики. У свою чергу Мінфін для забезпечення виконання цієї постанови здійснив випуск облігацій внутрішньої держпозики у розмірі 12 млрд гривень з терміном обігу 9-12 років і процентною ставкою доходу на рівні 9,5% річних. 20 січня Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку зареєструвала додаткову емісію НАК "Нафтогаз України" на 12 млрд гривень.

Читайте також:

Україна підняла ставку транзиту російського газу

Уряд Азарова пообіцяв не повертати "РосУкрЕнерго" на ринок

Тимошенко звільнила голову "Нафтогазу"

ГПУ звинуватила уряд Тимошенко в незаконному витрачанні бюджетних грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: