Мінкульт пояснив, чому в Україні заборонили російський фільм про УПА

У Мінкульті вважають, що резонансна російська стрічка розпалює міжнаціональну ворожнечу і викривляє історичні події.

У російському фільмі "Ми з майбутнього-2" режисера Олександра Самохвалова простежується тенденція до розпалювання міжнаціональної ворожнечі і суб'єктивний погляд на історичні події, тому Міністерство культури і туризму не рекомендує картину для перегляду на території України. Про це повідомляє прес-служба Мінкульту.

"Деякі епізоди картини є достатньо провокаційними в моральному плані і викликають особливу стурбованість, приймаючи до уваги, що фільм перш за все орієнтований на молодіжну аудиторію. На нашу думку, в цих фрагментах простежується тенденція до розпалювання міжнаціональної ворожнечі і суб'єктивний погляд на історичні події", - до такого висновку після перегляду фільму дійшли експерти Міністерства.

При цьому в Мінкульті нагадують, що відомство відмовляє в державній реєстрації і видачі прокатного свідоцтва, зокрема, на фільми, які можуть завдати шкоди моральному і фізичному вихованню, культурному розвитку громадян, а також на фільми, що пропагують війну, насильство, жорстокість, фашизм і неофашизм, направлені на ліквідацію незалежності України, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, розпалювання міжетнічної, расової і релігійної ворожнечі.

У синопсисі до фільму говориться: "Вони зустрілися на полі реконструкції військових дій, де хотіли просто побавитися у війну. Але війна вирішила побавитися з ними... Герої першої частини фільму Борман і Череп опинилися в 1944 році разом з двома молодими українцями - Тараном і Сірим, що грали у війну на іншій стороні. Конфлікт вийшов за рамки гри і всі четверо потрапили в саме пекло боїв знаменитої Львівсько-Сандомирської операції 1944 року. Кожному з них довелося здійснити свій подвиг і об'єднатися перед спільним ворогом, щоб повернутися додому і зберегти своє майбутнє".

Як повідомлялося, російський фільм "Ми з майбутнього-2", прем’єра якого в Росії запланована на 18 лютого, не допущений до показу в Україні.

Продюсер скандального фільму Рубен Атоян висловив сподівання, що нова влада на чолі з лідером Партії регіонів Віктором Януковичем дозволить прокат стрічки в Україні. На думку продюсера, українці дуже хочуть побачити цей фільм, але стара влада не дає такої можливості.

"Я бачив реакцію на фільм української публіки - на початку лютого ми влаштовували прес-показ у Києві. Зал аплодував. Один з центральних українських телеканалів дуже хоче отримати права на картину. Це ж абсурд! Люди мріють подивитися кіно, а влада не дає!" , - стверджує Атоян.

Читайте також:

Творці російського фільму про УПА сподіваються, що Янукович дозволить їм прокат

Російський фільм про УПА заборонили в українському прокаті

У Києві показали антиукраїнський фільм "Ми з майбутнього-2"

ВідеоФільм "Ми з майбутнього-2"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: