Міноборони годував українську армію за завищеними цінами

У результаті витрати збройних сил на харчування зросли практично вдвічі.

Українським військовим систематично постачалися продукти харчування за значно завищеними цінами і без відповідного документального оформлення наданих послуг.

Так, один з постачальників, ТОВ "Мезон-К", в період дії договорів, укладених з ним Міноборони, надало послуги на загальну суму 36,2 млн. гривень, з яких фактичними витратами не підтверджено 28,7 млн. гривень.

При цьому для організації харчування солдатів у грудні 2008 року ТОВ "Мезон-К" купувало продукти у ПП "ЕПІФІТ" за наступними цінами: яйця - по 18 гривень за десяток, при роздрібній вартості їх у грудні 8,77 гривень, цукор - 7,44 гривень проти 3,89 гривень, сири - 62 гривни за кг проти 40 гривень.

М’ясо птиці купувалося за 30,12 гривень проти 17,24 гривень, рис - 15,6 гривень проти 10 гривень, крупа гречана - 7,8 гривень проти 4,74 гривень, масло - 14,64 гривень проти 9,62 гривень, масло вершкове - 39,84 гривень проти 30,3 гривень, картоплю - 3,24 гривень проти 2,57 гривень.

Знайти ПП "ЕПІФІТ" за його юридичною адресою співробітникам СБУ не вдалося.

Внаслідок закупівлі Міністерством оборони продуктів харчування за завищеними цінами витрати бюджету на оплату послуг з харчування військовослужбовців у 2008 році зросли майже удвічі - до 600 млн. гривень.

Окрім того, Міноборони витратило на електроенергію для приготування харчування для солдатів 66 мільйонів гривень, тоді як рахунків підприємцям, що забезпечують харчування, було виставлено лише на 23,9 мільйона гривень.

Так, наприклад, Міноборони у вересні-грудні 2008 року і січні-лютому 2009 року сплатило ТОВ "Мезон-К", яке надає послуги з харчування, 6,6 млн. гривень на "комунальні послуги і енергоносії".

Хоча фактично підприємством за цей же період спожито комунальних послуг на загальну суму 2,9 млн. гривень, зауважує видання.

Подібна ситуація приводить до того, що комерційні структури відмовляються компенсувати Міноборони використану ними електроенергію.

Зокрема, ТОВ "Мезон-К" не підписує з підрозділами Міністерства оборони договір про відшкодування вартості спожитих комунальних послуг, мотивуючи це тим, що вимоги щодо відшкодування комунальних платежів взагалі не було в тендерній документації.   

Читайте також:

Тимошенко звинуватила Міноборони у земельних махінаціях

В українських миротворців немає грошей на повернення додому

Українська армія продає літаки, бюстгальтери та макулатуру

Бердичівських військових 3 роки не пускають у свої квартири

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: