Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міноборони готує військовим комфортні житлові модулі для передової та полігонів

Однак остаточного рішення щодо їхнього придбання ще не схвалено.

У Міністерстві оборони України показали варіанти житлових модулів для військовослужбовців – це вагончики з опаленням та кондиціонером, які легко перевозити. У них є туалет і пересувний санвузол, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Такі приміщення покликані замінити бліндажі, зроблені з маскувальних сіток, старих дощок і залишків розбитих хат – того матеріалу, що є під рукою самих бійців. Житловий модуль покликаний надати військовим хоча б мінімальний комфорт. За словами міністра Степана Полторака, перевагою подібного вагончика є легке транспортування та швидке розміщення. "Тут, як в поїзді, щоб було зручно, враховуючи обмежений метраж, розставлене тільки те, що  потрібно", - прокоментував він "купе" на чотирьох солдатів.

Відео Вагончики для зручності й комфорту військових продемонстрували в Міноборони

Це вагончики на чотирьох або шістьох бійців з опаленням, кондиціонером та санвузлом. Відразу везти на передову їх не планують – віддадуть на тестування солдатам з 53 бригади. У майбутньому такі модулі планують використовувати і на першій лінії, закопавши в землю та переробивши під потреби конкретної місцевості. Один вагончик коштує в середньому 120 тисяч гривень.    

Вагончики для зручності й комфорту військових продемонстрували в Міноборони

Сусідній контейнер розрахований на шістьох – ліжок більше, але ані туалету, ані душу. Під обстріл таким будинкам потрапляти неможна – є вікна і обшивка слабенька. "Багато експертів будуть казати, що це неможна ставити на лінію зіткнення. Ми самі знаємо. Від місця, де буде застосовуватися, буде мінятися конфігурація", - пояснив міністр оборони.

У схожих умовах українські військові вже жили під час місії у Косові: "В принципі, комфортно, м’які ліжка, стіл, холодильник, тумбочка". Остаточний варіант житла ще не обрали, але свою думку вже висловив і президент. "Я за те, щоб бути гуманнішим, щоб по чотири людини жили. Поки що сперечаємось", - розповів Володимир Зеленський. У генштабі вже знають, хто перший випробує модулі на собі – тестувати їх буде 53-тя бригада, а отримувати нові по черзі всі. Розміщувати такі комплекси можна буде і на другій лінії оборони, і на полігонах – аби не повторилася історія, яка була з тією ж 53-ю бригадою у 2016 році, коли бійці тиждень не мали, де помитися, і жили посеред снігу та багнюки.

Кореспондентка ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції