Міноборони РФ: ракети США готові вдарити по Росії з Севастополя

У Росії застерігають, що "США вже освоює інфраструктуру Одеського та Севастопільського портів".

В акваторії Чорного моря скоро почне діяти група американських бойових кораблів під українським прапором, прогнозують в Міністерстві оборони Росії.

Про те, що американці продовжують нарощувати свою військову присутність в Чорноморському регіоні, пише державний радник РФ, кандидат історичних наук Володимир Козін.

Його стаття була надрукована в офіційному виданні відомства "Красная звезда" 31 березня.

На думку Козіна, США мають намір безплатно передати Україні низку кораблів, оснащених крилатими ракетами дальнього радіусу дії.

"Причому розглядається варіант, коли в так званий перехідний період екіпажі цих кораблів комплектуватимуться за рахунок особового складу ВМС США. Скільки може продовжитися даний період, ніхто не знає, проте очевидно, що в цьому випадку в акваторії Чорного моря діятиме угрупування кораблів американських ВМС, але під українським прапором",- пише він.

Автор статті вказує, що в рамках навчань "Сі Бриз" і "Лоял марінерн" вже "йде вивчення і освоєння американцями причалів та іншої інфраструктури Одеського і Севастопольського портів. Пропонована передача Україні бойових кораблів ВМС США, про що йшлося вище, також вкладається в цю схему".

В Росії побоюються, що США можуть обстріляти територію їхньої країни з Севастополя. Так, Козін нагадує, що минулого року в чорноморських водах перебував загін американських кораблів, озброєних стратегічними крилатими ракетами морського базування з ядерними боєзарядами, що мають дальність стрілянини понад 2 тисячі 500 км.

"Це представляється украй небезпечною акцією. Адже у США є зразки морських крилатих ракет, що долають відстань до 5 тис. км., що дозволяє їм тримати з чорноморської зони під прицілом життєво важливі об'єкти центральної частини Росії. Крім Сполучених Штатів, які розташовують приблизно 3 000 ракет, подібні системи, у тому числі і американського виробництва, є у цілої низки країн НАТО", - наголошує Козін.

Він пропонує розробити проект міжнародного договору про перетворення акваторії Чорного моря за зовнішнім кордоном територіальних вод причорноморських держав в обмежену без'ядерну зону.

"Обмежену" в тому сенсі, що на першому етапі відповідні "без'ядерні" зобов'язання узяли б на себе нечорноморські держави, а згодом, після поліпшення військово-політичної обстановки в регіоні, такі зобов'язання взяли б і решта всіх країн, внаслідок чого Чорне море зрештою перетворилося б на "повновісну" без'ядерну зону", - зауважує "Красная звезда".

Російський радник нагадує, що одним з військових кораблів, які США хочуть "подарувати" Україні, є фрегата ВМС США Klakring, який перебував у Севастополі з 25 по 28 березня.

Також стало відомо, що він братиме участь в спільних американо-українських навчаннях Sea Breeze 2009, які передбачається провести в липні поточного року.

Водночас, за словами посла США в Україні Вільяма Тейлора, дискусія між Міноборони США та України щодо можливої передачі українському флоту певних кораблів триває, але поки не ухвалено жодного рішення.

Дипломат повідомив, що "цей військовий корабель перебуває у Севастополі відповідно до попередньої домовленості, яка була досягнута набагато раніше".

Читайте також:

Про користь ненависті до України

Росія готується до військового удару з боку США

Україна просить у США натовський фрегат

Севастополь непокоять масові звільнення на Чорноморському флоті РФ

Україна не дасть Росії оновлювати флот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: