Міноборони спростувало співпрацю з ЦРУ

Міністерство оборони називає заяви про причетність України до таємних операцій ЦРУ інспірованою ззовні провокацією.

Анатолій Гриценко
УНІАН
У Міністерстві оборони пов'язують заяву євродепутата, який посилався на кадри російського телеканалу, спробою дискредитувати Україну.
Заява про нібито причетність України до таємних операцій ЦРУ - це чергова провокація, інспірована ззовні і спрямована на дискредитацію нашої держави.

Про це йдеться в заяві Управління прес-служби Міністерства оборони України, на яку посилається УНІАН.

Як нагадує Управління прес-служби Міноборони, "14 листопада ц.р. депутат Європарламенту Джованні Клаудіо Фава заявив, що Україна причетна до таємних операцій ЦРУ, зокрема нібито вона приймала на авіаційній базі літаки ЦРУ. Як "доказ" згадувалися відеоматеріали, продемонстровані російським телеканалом “РТР-Планета” у 2006 році".

Управління прес-служби Міністерства оборони України уповноважене заявити, що звинувачення щодо нібито причетності України до таємних операцій ЦРУ є черговою провокацією, інспірованою ззовні і спрямованою на дискредитацію нашої держави.

"У березні 2006 року після демонстрації згаданого телевізійного сюжету на російському каналі “РТР-Планета” Міністерство оборони України аргументовано і з документальним підтвердженням спростувало усі звинувачення як неправдиві і абсолютно безпідставні", - зауважено в заяві. "Міністр оборони України Анатолій Гриценко тоді одразу ж організував виїзд журналістів, у т.ч. телеканалу “РТР-Планета” до гарнізону “Макарів-1”, де, за твердженням авторів фільму, начебто утримувалися в’язні ЦРУ. Журналістам було надано можливість, за їх бажанням, перевірити будь-яку будівлю у гарнізоні. З журналістами зустрілися голова Громадської колегії при Міністерстві оборони України, начальник Макарівського гарнізону, представник державної служби “Украерорух”, яка контролює усі перельоти над територією України, командир авіаційної бригади, що дислокується в Озерному Житомирської області, керівник будівельної фірми “Вега +”, яка здійснювала ремонтні роботи на території Макарівського гарнізону та інші посадові особи", - нагадують автори заяви.

"Анатолій Гриценко також документально спростував звинувачення на адресу міністра оборони і начальника Генерального штабу ЗС України про нібито видання таємних наказів щодо переобладнання будівель на території Макарівського гарнізону під таємну в’язницю для терористів", - наголошує Міноборони і додає, що українські ЗМІ об’єктивно висвітлили отримані документи і факти, до українського суспільства було донесено правдиву інформацію, інформаційна провокація була зупинена. "На жаль, цього не зробили журналісти телеканалу “РТР-Планета” для російської і міжнародної аудиторії", - зауважує Міноборони.

З метою примусового спростування недостовірної інформації телеканалом “РТР-Планета” у травні 2006 року Міністерство оборони України і особисто Анатолій Гриценко звернулися до суду – з позовом до російського журналіста Аркадія Мамонтова і до Федерального державного унітарного підприємства "Всероссийская государственная телевизионная и радиовещательная компания".

24 липня ц.р. Голосіївський районний суд міста Києва розглянув цей позов у відкритому судовому засіданні і задовольнив його у повному обсязі.

Рішенням суду поширену в сюжеті телеканалу “РТР-Планета” інформацію з цього приводу визнано недостовірною. Суд також зобов’язав "ВГТРК" спростувати вказану недостовірну інформацію у визначений судом час і спосіб.

"Цього зроблено не було, - зазначає Міноборони, - натомість відповідач намагається оскаржити рішення Голосіївського суду в Апеляційному суді міста Києва. Засідання суду призначене на 28 листопада ц.р." "Примітно, що чергова інформаційна провокація проти України мала місце буквально за два тижні до судового засідання. Чи не з метою вплинути на суддів, які прийматимуть рішення?", - риторично запитують автори заяви.

Як відомо, 14 листопада на прес-конференції в Страсбурзі депутат Європарламенту Клаудіо Фава заявив, що літаки ЦРУ США здійснювали посадки на одній з авіабаз України. Він зауважив, що має докази таємних приземлень американських літаків на території України. Раніше Клаудіо Фава, який є доповідачем Європарламенту щодо незаконного перевезення літаками ЦРУ людей, підозрюваних у тероризмі, також заявляв про існування в`язниць ЦРУ в Італії та Польщі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: