Міноборони: українська армія під загрозою розвалу

Військові попереджають, що оборонний бюджет цього року зруйнує українську армію.

Українська армія
УНІАН
Українська армія знаходиться під загрозою руйнування через оборонний бюджет на 2009 рік.

Таку заяву оприлюднила прес-служба Міністерства оборони.

труктура видатків на оборону у 2009 році свідчить про те, що цей бюджет є “бюджетом проїдання” і призведе до руйнації Збройних сил", - зазначають у міністерстві.

За інформацією військового відомства, для повноцінного розвитку і функціонування Збройні сили потребують цього року 32,4 мільярда гривень або 2,5% українського ВВП. Мінімальна ж сума, якої потребує армія, - 17,5 мільярда гривен.

У той же час, оборонний бюджет 2009 року становить всього лише 11 мільярдів 650,1 мільйона гривень, зазначають у міністерстві. До того ж, із цієї суми напряму військові отримають тільки 7,4 мільярда, а інша частина коштів включена до резервного фонду, який дуже важко наповнювати.

Міноборони також звертає увагу на те, що нинішнє фінансування армії порушує українське законодавство, яке передбачає виділення на потреби військових 3% ВВП. Цьогорічна сума становить 0,83% валового внутрішнього продукту. "Вважається, що якщо збройні сили фінансуються на рівні менше 1% ВВП – це бюджет розвалу", - наголошують військові.

"Навіть обмежений ресурс доводиться до Міністерства оборони нерівномірно, що може призвести і вже призвело до неможливості... розрахуватися за енергоносії та комунальні послуги..., перенесення на четвертий квартал поточного року проведення заходів з реформування Збройних сил, проведення бойової підготовки військ та придбання паливно-мастильних матеріалів для життєдіяльності військ, перенесення на четвертий квартал поточного року видатків на розвиток озброєння та військової техніки", - зазначають військові.

З огляду на недостатнє фінансування, Міноборони попереджає про низку негативних подій, що призведуть до розвалу української армії. Зокрема, очікується, що наполовину зменшиться кількість військових частин, готових до виконання завдань за призначенням, різко впаде рівень справності бойової техніки, припиниться модернізація озброєнь, відбудуться "професійна деградація особового складу війська" і зменшення обсягів фінансування військовослужбовців.

Крім того, Україна не зможе виконати 75% міжнародних військових угод, доведеться зупинити будівництво житла для військових. Також в Міноборони очікують на масові звільнення з армії.

Нагадаємо, 18 лютого прем'єр-міністр Юлія Тимошенко спростувала заяви військових про недостатнє фінансування армії.

За словами глави уряду, військові фінансуються вчасно, більше того, отримали цього року найбільший обсяг коштів за час існування української армії. Тимошенко, крім того, звинуватила високопосадовців Міноборони у фінансових зловживаннях.

В той же час, у січні через борги від електропостачання було відключено більше 70 стратегічних військових об'єктів, серед яких, зокрема, були бази протиповітряної оборони.

Крім того, Міноборони заявляло про те, що цього року українська армія не отримала понад 3 мільярди, передбачені на закупівлю озброєння.

Читайте також:

Українська армія отримала рекордне фінансування

Українські військові отримали лазерну зброю

На переозброєння української армії немає грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: