Міноборони: у РФ немає доказів участі українців у війні в Південній Осетії

У військовому відомстві вже вдруге запевнили, що звинувачення Росії, спрямовані проти українських військових, безпідставні.

В Міністерстві оборони заперечили участь українських військових у війні в Південній Осетії влітку 2008 року.

"Наші військовослужбовці там не брали участі, і наша позиція з цього приводу не змінилася", - заявили у прес-службі відомства.

За словами представників міністерства, доказовою базою участі українських військовослужбовців у південноосетинському конфлікті може бути посвідчення особи офіцера Збройних сил України, військовий квиток службовця контрактної служби, що збігаються з тими документами, які зберігаються у відділі кадрів центрального апарату міністерства, а також особистий жетон військовослужбовця.

Цієї доказової бази, за словами представника Міноборони, російська сторона, судячи з усього, не має, а тому не можна стверджувати, що українські військові брали участь у конфлікті.

За інформацією оборонного відомства України, до початку конфлікту на Кавказі, на території Грузії знаходилися 10 українських військовослужбовців, які брали участь у міжнародних навчаннях. Однак вже 8 серпня 2008 року в перший день конфлікту, вони були евакуйовані в Україну.

На час конфлікту у Грузії знаходився український військовий аташе, а три українських спостерігачі виконували завдання місії ООН на території Абхазії.

Нагадаємо, прокуратура РФ заявила, що в ході розслідування кримінальної справи "за фактами геноциду та масових убивств громадян Російської Федерації на території Південної Осетії в серпні 2008 р." було отримано неспростовні докази участі українців у збройному російсько-грузинському конфлікті.

Зокрема, в участі у військових діях було звинувачено представників націоналістичної організації УНА-УНСО. Крім того, Росія заявила, що має інформацію про участь у військових діях проти неї солдатів регулярної української армії.

Цей закид вже спростували в Україні. Зокрема, у Генштабі Збройних сил заявили, що російські закиди не відповідають дійсності.

Заперечили свою участь у війні й представники УНА-УНСО. Заяву російської прокуратури вони назвали блефом.

Читайте також:

УНА-УНСО: ми не воювали в Південній Осетії. Росія блефує

Генштаб України заперечує участь ЗС країни в південноосетинському конфлікті

У прокуратурі РФ заявили про наявність доказів участі українців у серпневій війні

Кремль знову наполягає, щоб Україна припинила озброювати Грузію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: