Міноборони відповіло на обвинувачення у закупівлі допотопних засобів зупинки кровотечі

Медична служба ЗСУ поскаржилась на неякісні тендерні пропозиції.

Міністерство оборони України пояснило, чому закуповує застарілі джгути Есмарха для зупинки кровотечі. За словами генерал-майора медичної служби ЗСУ Андрія Верби, такий вибір продиктований неякісними пропозиціями учасників тендерів.

"На торги вийшли чотири фірми з закупівлі 50 тисяч турнікетів. Жодна фірма не відповідала тим вимогам, прописаним у тендері. Там є медико-технічні вимоги, вони не відповідали вимогам", – повідомив Верба на брифінгу у Києві, передає "Українська правда".

Військовий медик заявив, що вирішив перерозподілити кошти й закупити 20 тисяч турнікетів та 100 тисяч джгутів Есмарха.

Водночас Верба заявив, що не може вести переговори з іноземними фірмами, які могли б запропонувати більш якісний товар.

Водночас в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала листа до військово-медичного департаменту МОУ з наполегливою рекомендацією не закуповувати вищезгадані джгути, оскільки вони не відповідають сучасним стандартам.

"Українські військові заслуговують на якісну медичну підготовку та спорядження того ж рівня, що й військові Європи та США", - наголосила Супрун.

Зазначимо, що тендер на закупівлю джгутів Есмарха оголосили 8 серпня. Сума, яку готові сплатити за 100 тисяч засобів – майже 2 млн грн. Ці засоби зупинки крові використовувались ще за радянських часів, вони виготовлені з гуми та їх неможливо накласти однією рукою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: