Міносвіти хоче скасувати всі пільги для абітурієнтів

У міністерстві вважають, що пільги призводять до негативної тенденції, коли до вузів потрапляють не кращі випускники шкіл, а пільговики.

Ідеальним варіантом впорядкування вступної кампанії до вищих навчальних закладів є повне скасування пільг для абітурієнтів.

Про це заявив директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти та науки Ярослав Болюбаш. Так він прокоментував цьогорічну тенденцію, через яку найбільшу кількість місць у престижних вузах зайняли не найкращі кандидати, а пільговики.

"Можна обрати ідеальний варіант: скасувати всі пільги при вступі до ВНЗ. Єдина пільга – це знання, це бал у сертифікаті", - наголосив представник Міносвіти.

Він також зауважив, що на першому і наступних етапах навчання у вищих навчальних закладах така категорія дітей (пільговики) страждає. "Вони стають другосортними, і після першого чи другого семестрів їх відраховують", - впевнений Болюбаш.

Водночас він зазначив, що в сьогоднішніх українських реаліях повністю скасувати пільги неможливо. "Знання є європейською нормою, а пільги можуть бути, наприклад, у питаннях соціального забезпечення", - додав експерт Міністерства освіти.

Нагадаємо, раніше про необхідність скасування низки пільг заявляв міністр освіти та науки Іван Вакарчук. Втім, він також висловив сумнів у такому скасуванні, адже пільги визначаються відповідними постановами вищих органів влади та законами.

Разом із тим, за словами батьків багатьох абітурієнтів, цього року в Україні побільшала кількість несправжніх пільговиків, які мають підроблені медичні довідки або свідоцтва про перемоги на олімпіадах.

Читайте також:

Українські вузи окупували "липові" пільговики

Вакарчук бореться проти людей "з печерним мисленням"

Міносвіти позбавило медалістів пільг при вступі

В українських вузах збільшили кількість бюджетних місць

ВідеоМіносвіти хоче скасувати всі пільги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: