Міносвіти планує позбавити студентів стипендій

Учні ПТУ і студенти вузів будуть позбавлені гарантованих стипендій в розмірі не менше двох не оподатковуваних мінімумів.

Міносвіти пропонує виключити положення про надання студентам профтехучилищ безкоштовного харчування і обов'язкової виплати стипендій студентам вузів і ПТУ.

На сайті Міністерства освіти і науки був опублікований текст законопроекту про внесення змін в закони про освіту і вищу освіту.

Згідно запропонованих змін, учні профтехучилищ і студенти вузів державної і комунальної форм власності будуть позбавлені гарантованих стипендій в розмірі не менше двох не оподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 грн).

Крім того, із законодавства будуть виключені положення про надання безкоштовного харчування учнів профтехучилищ і повного державного забезпеченні сиріт, що вчаться в ПТУ, інвалідів і дітей, позбавлених батьківської опіки.

Натомість пропонується виплачувати академічну стипендію студентам, що досягли особливих успіхів в навчанні. А інваліди, сироти і діти, позбавлені батьківської опіки, отримають право на соціальну стипендію. Порядок призначення академічних і соціальних стипендій повинен буде встановлювати Кабінет міністрів.

Як повідомив один з авторів законопроекту, радник міністра освіти і науки Дмитро Кульбаба, документ був розроблений з метою економії бюджетних коштів. За його словами, більшість учнів буде позбавлена стипендій, а одержувати їх будуть тільки інваліди, сироти і відмінники.

Кульбаба відзначив, що така норма стимулюватиме студентів до навчання. "Сьогодні студентам і без того знімають стипендії за погані оцінки", - заявив радник міністра. При цьому він не уточнив, яку саме суму Міносвіти планує заощадити таким чином.

Разом з тим, на думку заступника голови парламентського комітету з питань соціальної політики і праці Ярослава Сухого(Партія регіонів), намагаючись таким чином стимулювати студентів, Міносвіти досягне зворотного ефекту.

"Стипендія завжди була чудовим стимулом до навчання. А сьогодні, в умовах економічної кризи, вона тим більше потрібна студентам", - уклав Сухою.

Нагадаємо, 4 червня міністр освіти і науки Іван Вакарчук заявив, що цього року Міністерство освіти і науки не планує міняти принципи нарахування стипендій.

Читайте також:

Українським студентам не виплатили стипендії

В уряді визнали, що не можуть виплатити студентам стипендії

Студентів позбавляють стипендій за куріння на території університету

Директор училища отримував стипендії "мертвих студентських душ"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: