Міносвіти попросило ГПУ та СБУ розібратись з поїздкою викладачів вишів до Криму

Відомство провело перевірки за оприлюдненими фактами.

Міністерство освіти та науки України обурене участю кількох викладачів українських ВНЗ у заході "10 Міжнародна науково-практична конференція "Російська мова в полікультурному світі"", що відбувся 8-10 липня у анексованому Криму. Про це повідомляється у офіційному поясненні, розміщеному на сайті МОН.

У міністерстві запевняють, що викладачів туди не відряджали і жодним чином не схвалюють візити до окупованого півострова. Водночас зазначають, що про цей факт дізнались зі ЗМІ.

"Проведення "міжнародних наукових заходів" у незаконно анексованому Криму є частиною політики Росії, що має на меті хоча б частково "легітимізувати" факт анексії в очах міжнародної спільноти. У зв'язку з цим, Україна послідовно інформує та закликає міжнародну науково-освітянську спільноту не брати участі в таких заходах, бойкотувати контакти з усіма захопленими чи створеними окупаційною владою "науковими" та "освітніми" інституціями в Криму", - йдеться у повідомленні.

Щодо списків викладачів, розміщених у Мережі, МОН розіслало запити до зазначених у пресі вишів та отримало такі пояснення: "Жоден з українських науковців не перебував на згаданій "конференції" як представник свого університету. Київський національний педагогічний університет ім. Драгоманова та Дніпропетровський національний університет засудили вчинки своїх працівників, які до того ж, з'їздили до Криму, не оформлюючи ні відгулів, ні відпустки, що є порушенням трудового законодавства, за яке передбачене звільнення з роботи. Із Запоріжжя МОН отримало відповідь, що лише один викладач Запорізького державного університету відвідував вказаний захід в Криму, перебуваючи у відпустці. Водночас низка інших запорізьких викладачів, чиї прізвища було згадано в повідомленнях ЗМІ, за наданою інформацією, участі в "конференції" не брали".

Найбільше обурення МОН викликав лист вдячності окупаційній владі, за підписом означених викладачів. Також зазначається, що безпосередньо міністерство не може звільнити викладачів, але сподівається, що у вишах буде вжито необхідних заходів.

Відомство закликало Службу безпеки України і Генеральну Прокуратуру України дати належну правову оцінку цим діям.

Нагадаємо, про проведення так званої наукової конференції "Російська мова в полікультурному світі" в окупованому Криму та про участь у ній українських викладачів повідомив у своєму Facebook журналіст "1+1" Яків Носков. У відомстві запевнили, що про такий факт не знали.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: