Міносвіти скасувало держзамовлення для магістерських програм "Могилянки"

Міносвіти не потрібні магірсти журналістики із Києво-Могилянської академії.

Могилянська школа журналістики та інші магістерські програми Національного університу "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) залишились без держзамовлення, повідомив директор Могилянської школи журналістики Євген Федченко.

За його словами, про припинення фінансування міністерство повідомило вже після завершення прийому документів від абітурієнтів.

"Вчора був останній день прийому документів, а сьогодні нам надіслали нуль місць. При тому, що документи на програму подало 60 людей. Багато хто з них навряд чи зможе платити 19 тисяч гривень на рік, не працюючи при цьому". – вважає Федченко.

За попередньою інформацією також не отримали замовлення Школа охорони здоров'я і Школа соціальної роботи при НаУКМА.

Як повідомлялось, 29 червня Кабмін затвердив держзамовлення на підготовку молодших фахівців і бакалаврів у ВНЗ у 2011 році, зменшивши його порівняно з 2010 роком відповідно на 9,5%, або на 8 тис. до 76 тис. і на 19,3%, або на 25,5 тис. до 106,5 тис.

За словами міністра освіти Дмитра Табачника, держзамовлення на фахівців і магістрів буде залежати від кількості кращих студентів, які одержали в цьому році ступінь бакалаврів.

Раніше Табачник заявив, що скорочення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах буде виправданим, оскільки в 2010 році школи закінчили 340 тис. осіб, а в 2011 році випускників буде тільки 191 тис.

Нагадаємо, ще наприкінці минулого року президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Квіт розкритикував підготовлений Міносвіти проект закону "Про вищу освіту", який зараз знаходиться в парламенті.

Читайте також:

Кабмін урізав держзамовлення для вишів

"Могилянку" хочуть понизити до коледжу

Табачник розповів, як він ощасливить студентів і вузи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: