Міносвіти скасувало позитивний висновок для скандального посібника із сімейних цінностей

У відомстві перевірять усі посібники за останні 5 років на наявність дискримінаційних норм.

Міністерство освіти і науки України скасувало позитивний висновок Науково-методичної комісії для посібника до навчальної програми "Сімейні цінності".

Відповідний лист МОН уже розіслано обласним департаментам освіти та інститутам післядипломної педагогічної освіти, йдеться у заяві на сайті міністерства.

"Програма курсу, всі методичні посібники та робочі зошити, які йдуть разом з нею, будуть відправлені на повторний розгляд комісії", - заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

За її словами, в найкоротший термін МОН підготує наказ про підвищення якості навчально-методичної літератури, оскільки останнім часом виявлення дискримінаційних норм у такій літературі набуло масового характеру.

Гриневич пообіцяла, що найближчим часом будуть переглянуті всі навчально-методичні посібники, надруковані за останні п'ять років. Також буде переглянуто склад усіх комісій, які працюють при Науково-методичній раді з питань освіти.

Нагадаємо, у жовтні Міністерство освіти та науки надіслало листа обласним управлінням освіти та інститутам післядипломної освіти, в якому рекомендувало до викладання у загальноосвітніх навчальних закладах курсу "Сімейні цінності". Програма до цього курсу для учнів 8-9 класів була схвалена МОН. Також були схвалені до використання навчально-методичний посібник "Сімейні цінності" та низка інших матеріалів для педагогічних працівників.

У соцмережах та деякі політики, громадські діячі та журналісти розкритикували програму та методичних рекомендацій до неї. Авторів посібника звинуватили у пропаганді гендерних стереотипів, гомофобії та псевдонаукових фактів.

У посібнику, зокрема, йшлося про те, що чоловік повинен бути великодушним, цікавим і хоробрим, а розкриттю його талантів та якостей має сприяти жінка, що знаходиться поруч.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: