Міносвіти скоротило кількість вузів і спеціальностей

Міносвіти, як і обіцяло раніше, відмовило в акредитації та відкритті низки спеціальностей кільком десяткам українських вузів.

Міністерство освіти перед початком вступної кампанії 2009 року відмовило в акредитації кільком десяткам вищих навчальних закладів або зменшило їм ліцензійні обсяги.

Про майбутнє скорочення кількості вузів і спеціальностей міністерство оголосило ще навесні. Чиновники планували залишити без державного фінансування ті виші, які минулого року не використали квоти на підготовку фахівців за державні гроші. Також урядовці обіцяли відмовити у фінансуванні навчальним закладам, які пропонують абітурієнтам спеціальності, що не стали популярними на ринку.

Крім того, МОН посилило умови ліцензування вузів. Тепер для отримання третього рівня акредитації навчальний заклад повинен ліцензувати не менше двох третин своїх напрямів для підготовки спеціалістів і магістрів, а 10% його викладачів має бути авторами навчальної літератури. Аби отримати четвертий рівень, 15% викладачів мають бути авторами книг і 25% - ученими.

Заявлені зміни українські вузи вже відчули на собі. Так, Запорізький медичний і Луцький гуманітарний університети не отримали четвертого рівня акредитації, а Львівський інститут менеджменту не отримав навіть третього. Міносвіти пояснило свої рішення відносно цих закладів невиконанням правил щодо наявності кваліфікованого викладацького складу. Деяким вузам вдалося продовжити акредитацію по певних спеціальностях лише умовно (без права набору абітурієнтів).

Змінам піддалися також ліцензовані об'єми підготовки фахівців у деяких вузах. Наприклад, Київський національний торговельно-економічний університет набиратиме 55 студентів заочників на спеціальності "Економіка і підприємництво" та "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" замість 65-ти. Національний університет біоресурсів і природокористування України не отримав квоти на напрям "Економічна кібернетика". Чернівецькому політехнічному коледжу скоротили ліцензійний об'єм за фахом "Програмування". Зменшили ліцензійний об'єм також Луцькому національному технічному університету і Нікопольському медучилищу.

В той же час, представники вузів вважають, що скорочення об'ємів ліцензування істотно не позначиться на їхній діяльності. Через демографічну кризу кількість людей, котрі вступають до вищих навчальних закладів, скорочується кожного року. Отже, вузи все одно не зможуть набрати потрібної кількості студентів.

Нагадаємо, у березні Міносвіти з ініціативи міністра Івана Вакарчука змінило принципи формування державного замовлення для вузів.

Відтепер держзамовлення буде зосереджено в провідних вищих навчальних закладах України, а держава не буде платити за підготовку філологів у політехнічному або юристів у педагогічному ВНЗ, адже замовлення розподіляється у навчальних закладах відповідно до їхніх профілів.

Крім того, увага при формуванні держзамовлення приділятиметься рівню професорсько-викладацького складу того чи іншого вузу.

Також навесні Міносвіти припинило діяльність 37-ми українських вузів.

Головними причинами анулювання ліцензій стали заяви керівників навчальних закладів про припинення їхньої діяльності та перевірки, проведені міністерством.

Читайте також:

Студентам з Кувейту заборонили навчатися в Україні

Міносвіти заборонило школам Севастополя переходити на російську мову

Студентам дозволять самостійно обирати предмети для навчання

Міносвіти змінило держзамовлення: юристів у педвузах більше не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: