Міносвіти скоротить держзамовлення у вишах

Держзамовлення буде скорочено на професії, що не користуються попитом на ринку праці. "Сьогодні на черзі стоять близько 40 тисяч юристів і 35 тисяч економістів - вони не можуть знайти роботу", - пояснює міністр Дмитро Табачник.

Міносвіти має намір скоротити державне замовлення у вищих навчальних закладах у 2011 році лише по тим спеціальностям, які не користуються попитом. Про це 2 березня заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

"Хочу сказати, що ми не будемо механічно скорочувати державне замовлення, і в цьому році серед випускників 11-х класів на бюджет зможе поступити понад 40% абітурієнтів, а це більше ніж минулого року. А на деяких спеціальностях дійсно буде на 10-15% скорочення. Тому, що ці професії не користуються попитом на ринку праці. Сьогодні на черзі стоять близько 40 тисяч юристів і 35 тисяч економістів - вони не можуть знайти роботу", - наголосив міністр.

За словами Табачника у 2011 році кількість випускників шкіл буде значно меншою ніж минулого року. Якщо у 2010 році кількість випускників шкіл сягнула 340 тисяч, то цього року їх буде усього 191 тисяча.

Міністр повідомив, що перелік пільгових категорій абітурієнтів Міносвіти залишило незмінним з минулого року, а отже право на пільги при вступі до ВНЗ матимуть 9 категорій.

"Це - переможці і учасники міжнародних олімпіад, ветерани війни та члени їх родин, діти сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування, діти інваліди віком до 18 років, чорнобильці 1-2 категорії, шахтарі та їх діти, а також діти чиї батьки загинули або стали інвалідами на вуглевидобувних підприємствах, діти військовослужбовців, міліціонерів, прикордонників чиї батьки загинули під час виконання службових обов'язків, а також члени родин шахтарів, батьки яких загинули у наслідок аварії на шахті ім. Засядька", - додав Табачник.

Міністр також повідомив, що кожен ВНЗ має виділити для пільговиків не більше 25% місць державного замовлення. "Статистика за кілька років показує, що з 1 млн 100 тис. абітурієнтів лише 5-6 тис. є особами пільгових категорій", - зазначив Табачник.

Крім того, міністр освіти нагадав, що так само як і в 2010 році, ВНЗ мають приймати абітурієнтів без будь-яких додаткових іспитів, лише на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання та середньому балу атестату про отримання середньої освіти. "Виключення стосується лише творчих та спортивних ВНЗ", - уточнив він.

Читайте також:

Табачник вирішив закрити кожну десяту школу

Студенти знову зажадали відставки Табачника: "Студент - не кріпак! Міністр – м…ак!"

У Москві Табачника назвали "честю і совістю української інтелігенції"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: