Міносвіти скоротить кількість ВНЗ утричі

Звичайна європейська практика припускає, що на 0,8-1 млн. населення функціонує 1 університет.

Директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки Ярослав Болюбаш вважає, що для України було б достатнім функціонування на її території 100 університетів. Про це він сказав на прес-конференції.

"Нормально було б для нашої країни 100 університетів", - сказав він. Зі слів Болюбаша, наразі в Україні 350 вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації (університети, інститути, академії), з яких 236 - державні.

Він зазначив, що згідно з розробленими Кабінетом Міністрів змінами до закону про вищу освіту передбачається, що для університетів будуть установлені кількісні вимоги для одержання відповідного статусу.

Для класичних університетів нижньою межею кількості що навчаються буде 6 тис. студентів, для галузевих, зокрема технічних університетів, - 4 тис. студентів, для однопрофільних академій - 2 тис. студентів.

При цьому Болюбаш зазначив, що звичайна європейська практика припускає, що на 0,8-1 млн. населення функціонує 1 університет.

Він підкреслив, що метою реформування системи вищої освіти, яке пропонує Кабінет Міністрів, є не стільки обмеження кількості ВНЗ, скільки забезпечення високого рівня освіти, а також виконання університетами не тільки освітніх функцій, але й функцій наукових установ.

Міносвіти прогнозує скорочення кількості вищих навчальних закладів на 33% до 2013 року.

Зараз в Україні налічується близько 900 ВНЗ всіх рівнів акредитації й форм власності.

Нагадаємо, у 2008 році рішенням Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти та науки було анульовано ліцензії та припинено діяльність 37 вищих навчальних закладів та їхніх філій.

Головними причинами анулювання ліцензій стали заяви керівників навчальних закладів про припинення їхньої діяльності та перевірки, проведені міністерством.

Читайте також:

Міносвіти припинило діяльність 37 вузів

Міносвіти підпорядкує собі всі вищі навчальні заклади

Міносвіти забрало ліцензії у кількох вузів

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: