Міносвіти скоротить на 30% кількість пунктів ЗНО

Міносвіти вирішило боротися з "кумівством", тому пунктів ЗНО буде значно менше. Всі пункти тестування у райцентрах та невеликих містах скасують.

Міністерство освіти і науки цього року вирішило на 30% скоротити кількість пунктів тестування зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Про це повідомив на прес-конференції директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

За його словами, скорочують пункти тестування у райцентрах та маленьких містах з метою унеможливити використання "кумівських" зв’язків під час тестування.

"Вже цьогоріч ми значно скоротимо кількість пунктів тестування. Це робиться з метою зменшення ризиків безконтрольності запровадження зовнішнього оцінювання. Тому що ми переконалися, що пункти тестування у райцентрах, у невеликих містечках – там надзвичайно потужні "кумівські зв’язки", залежність від місцевого керівництва. Цьогоріч таких пунктів тестування буде скорочено майже на 30%", - сказав Лікарчук.

Водночас тестування проводитимуть у пунктах, що розташовані у великих містах, обласних центрах, а також так званих університетських містечках.

У зв’язку з цим, зазначив Лікарчук, тестування з української мови та літератури, математики та історії України відбуватимуться впродовж декількох сесій. За його словами, на різних сесіях з одного й того ж предмету дітям видаватимуть різні тексти тестів, але вони будуть однакової складності.

Крім того, Лікарчук повідомив, що передбачаються й інші новації в системі ЗНО. Так, у 2011 році передбачається в експериментальному режимі запустити "тест здібностей".

Читайте також:

Через вибори випускні в школах перенесуть

Вакарчук змусить пільговиків подавати документи лише до одного ВНЗ

Зовнішнє оцінювання 2010 року перенесено з весни на літо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: