Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міносвіти спростувало інформацію про ліквідацію батьківських комітетів у школах

У міністерства немає таких повноважень.

Міністерство освіти і науки України заявляє, що не скасовувало і не може скасувати батьківські комітети у школах, про що раніше заявив активіст, посилаючись на відповідні накази міністерства.

У прес-службі відомства зазначили, що накази №440 і 205, на які посилається активіст Віталій Фурманюк, дійсно втратили чинність, але вони були складовою "старого" законодавства і мали рекомендаційний характер.

Повноважень у МОН на врегулювання питань діяльності (прав чи обов’язків) батьківського чи учнівського самоврядування немає, йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначають, що ухвалений минулого року закон "Про освіту" однозначно визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління закладом. Але цей закон є рамковим і стосується усіх складників освіти, тому необхідна імплементація його положень.

У новому законі "Про загальну середню освіту" буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та її засновником (місцевими органами самоврядування).

"Міністерство вже працює над написанням відповідного Закону та планує подати його на розгляд Верховної Ради цього року", - йдеться у повідомленні.

МОН повідомляє, що зараз ріщення про створення батьківських та/або учнівських комітетів все ще приймає сам заклад на загальних зборах (конференції) трудового колективу.

"Через це  наявність (відсутність) відповідних органів не залежить від бажання батьків або здобувачів освіти. Саме це має змінити новий Закон "Про загальну середню освіту", - пояснили у відомстві.

Нагадаємо, активіст з Кривого Рогу Віталій Фурманюк заявив, що Міністерство освіти і науки України ліквідувало батьківські комітети в українських школах. Про це начебто йшлося у відповідних наказах МОН, надісланих на запит активіста.  Так, міністр освіти підписала наказ про скасування наказу МОН від 2 червня 2004 року "Про затвердження Примірного положення про батьківські комітети (ради)". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції