Міносвіти: від зовнішнього тестування не звільняє навіть хвороба

Цього року Міносвіти скасувало додаткове зовнішнє тестування для абітурієнтів, які не змогли пройти тест у належний час.

Абітурієнти, які з будь-яких причин не з'являться на зовнішнє незалежне оцінювання знань, цього року вже не отримають можливості пройти тест і вступити до вищого навчального закладу.

Про це заявив міністр освіти та науки Іван Вакарчук.

Відповідаючи на запитання про те, яки бути людям, які пропустили тестування через хворобу, урядовець зазначив: “А що робити тому, хто пропустив вступний іспит? Чекати наступного року”. Таким чином, той, хто пропустить тестування, цього року вже не потрапить до вишу.

Вакарчук пояснив, що проведення додаткової сесії тестування минулого року показало її неефективність, тому що матеріальні витрати на її забезпечення не відповідали отриманому ефекту. Так, для проведення додаткової сесії витрачаються майже такі ж саме кошти, як і для основної, а на тестування приходить мізерна кількість учасників.

Міністр зауважив, що це поодинокі випадки, за якими “не можна будувати державну політику”. Крім того, він додав, що потрібно відповідально ставитися до витрат бюджетних коштів.

Цього року Міносвіти внесло зміни до організації та проведення зовнішнього оцінювання знань і скасувало його додаткову сесію. Крім того, зменшено кількість предметів для тестів з одинадцяти, що були минулого року, до восьми і запроваджено тестування з чотирьох іноземних мов.

Цього року тестування відбудеться в період з 6 травня по 5 червня. Разом із тим, Верховна рада провалила закон про зовнішнє тестування, запропонований міністром Вакарчуком.

Законопроект, зокрема, передбачав унормування правовідносин у сфері зовнішнього незалежного оцінювання рівня знань випускників таким чином, щоб їх приймали до вузів на конкурсній основі незалежно від форми власності навчального закладу та джерел оплати за навчання.

Реєстрація на зовнішнє тестування цього року завершилася в березні.

Читайте також:

Рада провалила закон про зовнішнє тестування

Міносвіти припинило діяльність 37 вузів

Міносвіти підпорядкує собі всі вищі навчальні заклади

Тестування випускників скоротили на два тижні

ВідеоВакарчук про тестування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: