Міносвіти вимагає відрахувати "фальшивих" студентів-пільговиків

Не виключене також і порушення кримінальних справ, у тому числі й проти тих, хто видавав такі довідки.

Міністерство освіти України наполягатиме на відрахуванні студентів, яких прийняли до вишів як пільговиків на підставі фальшивих довідок.

Про це заявив в інтерв`ю тижневику "Коментарі:" заступник директора Департаменту вищої освіти МОН України Юрій Коровайченко.

Не виключене також і порушення кримінальних справ, у тому числі й проти тих, хто видавав такі довідки. "Лікар повинен бути позбавлений права лікувати, соціальний працівник піде підмітати вулиці", - підкреслив посадовець.

Водночас Коровайченко відзначив, що проблема різкого зростання цього року кількості абітурієнтів-пільговиків трохи перебільшена. За його словами, у навчальних закладах Міносвіти кількість пільговиків торік становила 10 тис., а в цьому - 12 тис. "Ці дві тисячі з`явилися в результаті прийняття закону про підвищення престижу праці шахтарів. Кількість абітурієнтів, що скористалися пільгами, склала 4,5% від загальної чисельності вступників до вишів МОН, а торік їх було 3,7%", - пояснив Коровайченко.

При цьому він визнав той факт, що багато документів, що дають право на пільги, викликають підозри. Зокрема за результатами перевірки в Київському національному університеті ім. Шевченка Генеральна прокуратура України виявила окремі факти подачі недостовірних документів.

Щоб уникнути проблеми напливу пільговиків у престижні вузи в наступному році, Міносвіти має намір змінити умови прийому. Як зазначив Коровайченко, пільговик зможе скористатися пільгою тільки в тому випадку, якщо він подає до вишу оригінал сертифіката. Ця норма також дозволить міністерству заздалегідь знати, де сконцентрована найбільша кількість пільговиків, і спрямовувати туди держзамовлення на більшу кількість місць.

Читайте також:

Вступна кампанія розпочалася зі скандалу (відео)

Українські абітурієнти не бажають вивчати точні науки

Студентів зобов'язали платити за "хвости" та прогули

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: