Міносвіти заборонило школам Севастополя переходити на російську мову

У Міносвіти стверджують, що жителі Криму неодноразово просили збільшити кількість шкіл з українською мовою викладання.

Міністерство освіти та науки наголошує, що "будь-які ухвали місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо обмеження конституційних прав громадян України на здобуття освіти державною мовою не підлягають виконанню".

Таким чином у Міносвіти відреагували на рішення Севастопольської міськради про обов'язкове викладання всіх предметів у школах Севастополя російською мовою.

Як зазначає прес-служба Міносвіти, програма поліпшення вивчення української мови в школах з навчанням мовами національних меншин передбачає збільшення кількості годин на вивчення української мови у 2-4 класах на 1 годину в тиждень та запровадження двомовного вивчення деяких дисциплін у різних класах, починаючи з 5.

"Навчально-виховний процес в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних і вищих навчальних закладах Севастополя надалі здійснюватимуть відповідно до затверджених Міністерством освіти і науки України навчальних планів та програм", - наголошує прес-служба.

При цьому у відомстві нагадали, що Міністерство є центральним органом виконавчої влади у галузі освіти, а його рішення обов'язкові для виконання органами управління освітою всіх рівнів на всій території країни.

За даними Міносвіти, в Україні найменша кількість шкіл з українською мовою викладання є в Криму - сім, а у Севастополі - одна. У сільській місцевості Кримського півострова немає жодної школи з українською мовою навчання. Для порівняння, у Донецькій області 340 шкіл з українською мовою викладання і 188 - з російською.

У Міносвіти стверджують, що "громадськість Криму неодноразово зверталася до Міністерства щодо збільшення кількості шкіл з українською мовою викладання".

Нагадаємо, 19 травня, Севастопольська міська рада зобов'язала місцеві школи вести викладання російською мовою. Такою була їхня реакція на рішення Міністерства освіти та науки про переведення всіх шкіл України на українську мову навчання.

У свою чергу фракція НУ-НС у Верховній раді України звернулась до Генпрокуратури з проханням виступити з протестом проти такого рішення і вжити заходи для його скасування. Як зазначила член НУ-НС Ірина Геращенко, заблокувавши вивчення української мови у місті, севастопольські депутати перекрили школярам дорогу до вузів України.

Читайте також:

Після Севастополя від української мови відмовляється увесь Крим

Міськраду Севастополя розпустять за введення російської мови у школах

У Севастополі не вистачає шкіл для всіх бажаючих вчитися українською

Українцям в Росії не потрібні українські школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: