Міносвіти заперечує, що вчителів звільнятимуть за російську мову

Вчителі зможуть й надалі розмовляти у школі російською мовою.

Учителів не звільнятимуть за невиконання постанови про використання української мови в школах.

Про це заявив міністр освіти та науки Іван Вакарчук на прес-конференції 12 жовтня.

За його словами, "це надумані Партією регіонів проблеми".

Вакарчук додав, що в школах з українською мовою викладання постійно вживається українська мова, а в школах з викладанням мовами нацменшин також вживаються мови цих нацменшин.

За словами міністра, у зв'язку з постановою Кабміну, яка зобов’язує у школах говорити українською, ніяких обмежень немає.

"У школах з українською мовою викладання вживається українська мова, але водночас йде викладання і мовами національних меншин. Ніяких звільнень з цього приводу не буде", – сказав Вакарчук.

Коментуючи проект постанови про його звільнення з посади міністра, Вакарчук заявив, що в разі звільнення планує працювати у Львівському університеті: "Після того, як я завершу роботу в міністерстві, я піду на кафедру теоретичної фізики Львівського університету завідувачем кафедри".

Нагадаємо, уряд зобов'язав педагогічних працівників україномовних загальноосвітніх навчальних закладів постійно розмовляти українською мовою в робочий час.

52 депутати Верховної ради просять Конституційний суд перевірити конституційність постанови Кабміну від 30 вересня, яка зобов’язує шкільних вчителів у робочий час у навчальних закладах використовувати тільки українську мову.

Відповідне конституційне подання надійшло до КС 9 жовтня. Відповідно до регламенту, подання передане на вивчення секретаріату КС.

Читайте також:

Вчителів зобов'язали розмовляти виключно українською мовою

Рада вимагає визнати переведення шкіл на українську мову неконституційним

Янукович: нереально заборонити говорити російською мовою

Ющенко вимагає знайти по вчителю української мови для кожної школи

ВідеоВакарчук про мову у школах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: