Міносвіти запевнило що вчителі не зобов'язані розмовляти українською

Міністр освіти назвав рішення уряду про обов'язкову українську мову в школах рекомендаційним і запевнив, що жодних репресій проти вчителів не буде.

Постанова Кабінету міністрів про обов'язкове використання української мови вчителями в школах носить рекомендаційний характер, заявив міністр освіти та науки Іван Вакарчук.

"Ця постанова носить рекомендаційний характер, і якщо ви прочитаєте її уважно, то побачите, що вона захищає права національних меншин. Ніхто не має наміру нікого карати за невиконання цієї постанови. Її було ухвалено, щоб нарешті врегулювати відносини в школі", - наголосив урядовець, коментуючи критику на адресу постанови.

"Фактично, це ще одна можливість для батьків і дітей", - сказав він і назвав мовну проблему в Україні надуманою.

"Деякі люди замість того, щоб допомогти дітям оволодіти українською мовою, просто нагнітають обстановку... Вам не здається дивним, що всі діти спокійно вчаться і лише деякі дорослі болісно реагують? До мене просто не було міністра, який би затвердив необхідність вивчення української мови. Напевно, тому що боялися", - відзначив Вакарчук.

На запитання, "боялися чого", міністр відповів: "Ось такої "скандальності" і того, що ви будете ставити питання в такій площині. Можливо, це якийсь метафізичний страх, оскільки за результатами соціологічних досліджень проблема мови в Україні стоїть на 17-му місці серед інших проблем нашої країни, і хвилює вона лише 3% населення!"

Коментуючи виклад історії у шкільних підручниках, Вакарчук зазначив, що "у підручнику мають бути представлені всі факти, які мали місце".

"І такою є сьогодні обговорювана програма. У реформ завжди є прихильники і супротивники. Усі, хто зараз виступає проти, раніше були присутні і мовчали або просто ухилилися від обговорення. Наш принцип - державно-громадське управління. А якщо простіше: кожен може брати участь в обговоренні і впливати на ухвалення рішень", - сказав він.

На питання, чи готовий він до відставки з посади міністра, адже у Верховній раді зареєстровано відповідну постанову, Вакарчук відповів: "Мені шкода витрачати час на свій захист - він занадто цінний. Проголосують депутати - я спокійно заберу свої книги з цього кабінету і піду на кафедру теоретичної фізики Львівського національного університету читати лекції і писати формули".

Нагадаємо, 30 вересня уряд зобов'язав педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів постійно розмовляти українською мовою в робочий час.

Згідно постанові кабміну, її дія не розповсюджується на школи, де викладання ведеться мовою національних меншин.

Документ викликав обурення в Україні, зокрема представники Партії регіонів пообіцяли оскаржити його в суді.

Читайте також:

Вчителів зобов'язали розмовляти виключно українською мовою

Міськраду Севастополя розпустять за введення російської мови у школах

Янукович: нереально заборонити говорити російською мовою

У Луганську поскаржилися в ОБСЄ на "неприкритий культурно-мовний нацизм"

ВідеоВакарчук про мову у школах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: