Міносвіти запропонувало нові правила вступу до ВНЗ

При вступі до ВНЗ враховуватиметься середній бал атестату. Також збережеться зовнішнє незалежне оцінювання.

Цього року при вступу до ВНЗ буде враховуватися середній бал атестату. Про це заявив міністр освіти Дмитро Табачник в ефірі одного з телеканалів.

"Середній бал атестату буде враховано. Цього року", - сказав він.

За словами міністра, також "збережеться зовнішнє незалежне оцінювання".

"ЗНО буде розглядатися як шлях до підвищення якості освіти, а не так, як безпідставно два роки було дано ляпас всім вчителям, всім викладачам, як тільки засіб боротьби з корупцією", - зазначив Табачник.

"За тестування будь-яка дитина може максимально набрати до 600 балів, а за шкільний атестат ми хочемо запропонувати, щоб він враховувався в кількості до 200 балів. Тобто до четвертої частини", - пояснив він.

Міністр також зазначив, що вступних іспитів до ВНЗ у цьому році не буде.

Водночас Табачник заявив, що у майбутньому можуть бути запропоновані зміни до законодавства, які дозволять "кращим університетам проводити свої мотиваційні іспити".

"Це мотиваційне есе, дуже популярне в США, тести на лідерство, на комунікативність", - зазначив він.

Крім того, Табачник заявив: "В цьому році, врешті решт, будуть вперше видані до кожного диплому про вищу освіту вкладиші єдиного європейського зразка, і кожен зможе продовжити свою освіту".

Також міністр зазначив, що "Вища атестаційна комісія продовжує разом з Академією наук наполягати на збереженні двох наукових ступенів - доктор філософії по спеціальності, доктор філософії та медицини, та доктор наук".

"Я думаю, що ми це збережено, тому що інакше - це руйнація українських потужних наукових шкіл", - додав він.

Нагадаємо, цього року випускники українських шкіл матимуть змогу складати тести зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) тією мовою, якою вони навчалися в школах, зокрема російською.

Про це заявив віце-прем'єр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко. Зараз, нагадаємо, тестування можна проходити лише українською мовою.

"Була допущена нерівність і нерівна конкурентність абітурієнтів щодо мови складання незалежного тестування. Наш принцип, який буде закладено, – якою мовою він закінчив школу, наприклад, закінчив угорську школу в Мукачевому, закінчив школу з болгарською мовою навчання, російські школи, українські – будуть здавати на тій мові, на якій вони навчалися", - наголосив урядовець.

При цьому віце-прем’єр наголосив, що уряд встигне підготувати необхідні тести на всіх мовах, на яких в українських школах ведеться навчання.

Читайте також:

Випускникам дозволять складати тести російською мовою

Уряд готовий повернути вступні іспити до вузів

Адміністрація Януковича: російську мову неможливо зробити державною

ВідеоМіносвіти запропонувало нові правила вступу до ВНЗ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: