Міносвіти запровадило у школах окреме вивчення російської літератури

Дмитро Табачник підписав нову концепцію літературної освіти, за якою російська література знову викладатиметься окремо від курсу зарубіжної.

Міністерство освіти і науки затвердило нову концепцію літературної освіти у середніх школах.

Документ, підписаний главою відомства Дмитром Табачником, змінює структуру викладання літератури в середній школі, пише "КоммерсантЪ-Україна".

Згідно з концепцією, в шкільній програмі на 30-40% збільшиться вивчення творів сучасних авторів, а російська література викладатиметься окремо від курсу зарубіжної літератури.

Як відомо, у 2000 році постановою Кабміну "Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання" російська література була інтегрована в курс зарубіжної літератури.

Концепція ж, затверджена в Міносвіти, навпаки, припускає інтеграцію української та світової літератури.

Крім того, вчителям пропонується приділяти особливу увагу творам із золотого фонду, перевіреного, на думку авторів концепції, "часом і багатьма поколіннями".

Утім, вчителі сумніваються у раціональності запропонованих змін.

"Концепції не повинні одноосібно вводитися рішенням міністра. Щонайменше слід провести громадське обговорення, залучити наукових фахівців", - зазначила голова Української світової спілки професійних вчителів, педагог Наталія Мацько.

На її думку, в Україні необхідно підсилювати не гуманітарний, а природно-математичний освітній напрямок, який є світовим трендом.

Читайте також:

Табачник розповів про переваги російської мови

Львівські школярі вивчатимуть історію України за "спеціальним" підручником

Герман заявила, що Януковичу географія й література не потрібні

Затверджено нові умови вступу до вузів на 2011 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: