Міносвіти збільшує держзамовлення на вчителів та IT-фахівців, а на юристів - зменшує

Дата публікації
Перегляди
2507
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міносвіти збільшує держзамовлення на вчителів та IT-фахівців, а на юристів - зменшує

Фото: УНІАН

Спеціальність "право" у МОНі вважають "кон'юктурною спеціальністю" - в ній нема гострої потреби на ринку.

Кількість випускників шкіл цьогоріч скоротилася на 4%, тому держзамовлення на підготовку фахівців становить 96% порівняно з 2017 роком.

Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич, коментуючи обсяги державного замовлення, що були затверджені урядом 11 липня.

Цього року було збільшено державне замовлення:

  • для підготовки вчителів – з 17,0% у держзамовленні 2017-го до 17,6% в 2018 році,
  • за галуззю знань "Аграрні науки та продовольство" – з 6,7% у 2017-му до 6,9% в 2018 році,
  • за галуззю знань "Інформаційні технології" – з 12,0% до 12,1%.
  • для природничих наук – на 2,4% порівняно з минулим роком, математики та статистики – на 4,4%, удвічі збільшено обсяг держзамовлення на спеціальність "Матеріалознавство"

Гриневич додала, що зменшується замовлення на так звані кон’юнктурні спеціальності, які популярні серед вступників, але не мають гострої потреби на ринку праці.

"Враховуючи ситуацію та потреби ринку праці, приблизно на 5% в абсолютних величинах було зменшено замовлення за спеціальністю "Право" на денній формі навчання. При цьому 2018-го держава взагалі не виділятиме кошти для підготовки юристів на заочній формі навчання. Також зменшено держзамовлення за галузями знань "Управління та адміністрування" – приблизно на 5,7% в абсолютних величинах, "Соціальні та поведінкові науки"  – приблизно на 13,4% в абсолютних величинах, спеціальності "Готельно-ресторанна справа" – приблизно на 9% в абсолютних величинах", – розповіла очільниця МОНу.

У відомстві наголосили, що найбільш вагома структурна зміна в державному замовленні цього року відбулася за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Молодший спеціаліст", який здебільшого здобувають у коледжах після 9-го класу. На початку 2018-го фінансування більшості коледжів було передано на місцевий рівень. Таким чином цього року замовлення на підготовку кадрів для цих закладів робитимуть місцеві органи самоврядування (регіональне замовлення), а відповідне державне замовлення зменшується на 17 тис. 965 місць (близько 31,4% від минулорічного обсягу).

"При цьому для коледжів у структурі державних університетів, академій та інститутів, що продовжують фінансуватися з держбюджету, держзамовлення збільшено приблизно на 5%. Це вмотивовано тим, що саме цього року вперше за тривалий час випускників 9-х класів більше ніж торік", – пояснила Гриневич

Загалом 2018 року за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями (бакалавр/магістр/молодший спеціаліст), на аспірантуру та докторантуру державне замовлення становить 167 тисяч 16 місць. З них 152 тис. 956 місць – замовлення на підготовку фахівців за денною формою навчання.

У МОН нагадали, що від 12 липня в електронних кабінетах абітурієнтів буде відкрита можливість подання заяв на вступ до вишів.

Міністр освіти розказала про зміни в ЗНО, лінійки та побори в школах

Міністр освіти розказала про зміни в ЗНО, лінійки та побори в школах

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2507
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація