Міносвіти змінило держзамовлення: юристів у педвузах більше не буде

Цього року вузи не зможуть безкоштовно готувати спеціалістів поза межами свого основного профілю.

Міністерство освіти на науки з ініціативи свого керівника Івана Вакарчука змінило принципи формування державного замовлення для вищих навчальних закладів.

Відтепер держзамовлення буде зосереджено в провідних вищих навчальних закладах України, а держава не буде платити за підготовку філологів у політехнічному або юристів у педагогічному вузі, повідомила прес-служба Міносвіти.

У 2009 році державне замовлення буде розподілено відповідно до профілю кожного університету чи інституту і зосередиться в провідних навчальних закладах, де працюють висококваліфіковані професори та викладачі, проводяться наукові дослідження.

Зважаючи на те, що окремі технічні університети системно розширювали невластиву для їхнього профілю підготовку з гуманітарних спеціальностей, чи педуніверситети - з підготовки економістів, юристів, політологів, цьогоріч міністерство не буде проводити державне замовлення на непрофільні напрями підготовки (спеціальності) для вищого навчального закладу.

Разом із тим, на всі ліцензовані спеціальності ВНЗ можуть приймати студентів на платну форму навчання, зазначили у Міносвіти.

Крім того, з метою оптимізації мережі вищої школи в Україні державне замовлення не надаватиметься навчальним закладам на ті напрями підготовки бакалаврів, де минулого року держзамовлення становило менше 15 місць.

Нагадаємо, у березні Міносвіти ухвалило рішення про закриття 37-ми вищих навчальних закладів та їхніх філій.

Низка вузів самі оголосили про закриття, втім багато були визнані такими, що не відповідають встановленим в Україні стандартам.

Читайте також:

Міносвіти: від зовнішнього тестування не звільняє навіть хвороба

Міносвіти припинило діяльність 37 вузів

Міносвіти підпорядкує собі всі вищі навчальні заклади

Міносвіти: проблем з виплатою стипендій немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: