Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міносвіти змінило механізм перевірки шкіл: аудит замінить атестацію

Відповідний наказ набув чинності. 

В Україні набув чинності новий механізм перевірки шкіл – інституційний аудит. Він замінить атестацію, повідомила міністр освіти Ліля Гриневич. Відповідний наказ набув чинності. 

Інституційний аудит проводитиме Державна служба якості освіти та її територіальні органи. "Аудит замінить дискредитовану атестацію, яка давно не відповідала ні потребам шкіл, ні системи освіти, а перетворилася на репресивно-контролюючу машину, яка лише примножувала папери", - каже вона.

Навчальний заклад оцінюватиме окремо створена експертна група. Вона буде складатися мінімум з трьох осіб і максимум з 12. До її складу входитимуть представники громадськості та освіти, які працюють у школі не менше п'яти років або мають вищу педагогічну освіту чи вищу кваліфікаційну категорію

Інституційний аудит здійснюватимуть за чотирма напрямками: освітнє середовище закладу, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність педпрацівників закладу та управлінські процеси закладу. Експерти також можуть опитувати батьків, учнів і працівників школи.

Триватиме аудит у закладі не більше десяти днів. Для шкіл, які мають менше 50 працівників, - не більше п'яти днів. "На підставі звіту про проведення аудиту складатиметься висновок і рекомендації для школи. Результати оцінювання відображатимуть досягнення закладу та його потреби, а також визначатимуть рівень якості освітньої діяльності: перший – високий, другий – достатній, третій – вимагає покращення, четвертий – низький", - пояснює Гриневич.

Якщо у школі виявлять порушення, то її адміністрації нададуть час для виправлення помилок – до одного року. Якщо після цього терміну негаразди не виправлять, то комісія може надати рекомендацію змінити керівника навчального закладу.

Інституційний аудит здійснюватимуть планово раз на десять років. Позапланово аудит можуть проводити, якщо заклад освіти має низьку якість освітньої діяльності та це підтверджено незалежним зовнішнім моніторингом. Утім, його не можна проводити частіше одного разу на два роки та не раніше ніж через один рік після планового.

Як повідомлялося раніше, у п'яти областях існує загроза зриву вчасних закупівель обладнання для першого класу Нової української школи. Обласні ради Волинської та Івано-Франківської областей планують розподілити гроші для закупівлі обладнання лише у травні, а в Київській, Тернопільській і Запорізькій поки не ухвалили жодних термінів.

ВідеоДля молодих українських вчителів можуть запровадити інтернатуру – Гриневич

Інтерни у школі. Для молодих вчителів можуть запровадити інтернатуру - себто роботу, поєднану з навчанням під керівництвом досвідчених наставників. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич в ефірі "Сніданку з 1+1". На думку освітянського міністра, інтернатура – один із варіантів, як компенсувати дефіцит практичних навичок у студентів педагогічних вишів.

Для молодих українських вчителів можуть запровадити інтернатуру – Гриневич

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції