Мінприроди відзвітувало, куди пішли "кіотські гроші"

Отримані у 2009 році "кіотські гроші" були конвертовані в гривню і перераховані на єдиний рахунок Держказначейства.

Отримані від співпраці з Японією в рамках Кіотського протоколу у 2009-2010 роках 290 млн євро надійшли чотирма траншами у квітні-липні 2009 року і були зараховані на рахунки в іноземній валюті, відкриті на ім´я Держказначейства в АТ "Укрексімбанк"

Про це повідомили в прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України.

Згідно з повідомленням, у 2009 році отримані кошти ні міністерством, ні Національним агентством екологічних інвестицій не перераховувалися і не використовувалися.

"200 млн євро, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів за підписом прем´єр-міністра Юлії Тимошенко, були конвертовані в гривню і перераховані на єдиний рахунок Держказначейства. Інші 90 млн євро були зараховані на депозитний рахунок", - йдеться в повідомленні.

У Мінприроди також відзначили, що 20 травня 2010 року 290 млн євро були відновлені на спеціальних рахунках Держказначейства і стали доступними для реалізації програм щодо Кіотського протоколу.

"Разом з тим, Нацекоінвестагентство прискорило роботу з проведення тендерів та визначення переможців проектів, які реалізуються в Україні в рамках угод з Японією. Такі дії української влади призвели до того, що 29 липня 2010 японський уряд перерахував Україні ще 150 млн євро", - йдеться в повідомленні.

За даними міністерства, в 2010 році за держпрограмою "Державна підтримка заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів парникових газів та на розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату" здійснено касові видатки на суму 119 млн грн.

"Усі видатки здійснені в четвертому кварталі 2010 року. Таким чином, на валютних рахунках Держказначейства України, відкритих в АТ "Укрексімбанк", знаходяться кошти на суму 270 млн євро (гривневий еквівалент станом на 1 січня 2011 року становить 2,9 млрд грн). Залишок, що обліковується на інших окремих рахунках станом на 1 січня 2011 року, - 2,2 млрд грн", - зазначили у відомстві.

"Міністерство екології та природних ресурсів України разом з Державним агентством екологічних інвестицій висловлюють впевненість у тому, що всі отримані від японської сторони кошти будуть витрачені за призначенням. Всі заходи, які передбачаються програмою державної підтримки заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів парникових газів та на розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату, будуть профінансовані вчасно", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що днями відбулася зустріч представників України з представниками японських компаній та організацій, які надали в 2009 році Україна кошти в обмін на одиниці встановленої кількості згідно з пунктом 17 Кіотського протоколу в рамках Конвенції ООН про зміну клімату. Японська сторона попросила Нацекоінвестагентство надати докладний звіт про виконану роботу

з підготовки проектів для використання перерахованих коштів, заявивши, що буде пильно спостерігати за розвитком справи, в якій фігурують перераховані нею кошти за Кіотським протоколом.

Читайте також:

Кабмін повернув до держскарбниці "кіотські гроші"

ГПУ змусить Тимошенко ходити на допити попри "примхи і забаганки"

Кримінальну справу Тимошенко ведуть 18 слідчих

Тимошенко зібралася виїхати до Бельгії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: