Мінтранс припинить спільну діяльність з приватними компаніями

У Мінтрансі сподіваються, що договори оренди дозволять краще стежити за фінансовими показниками спільних підприємств.

Міністр транспорту і зв'язку Іосиф Вінський зобов’язав всі підвідомчі Мінтрансу підприємства до 17 червня розірвати договори про спільну діяльність (СД) з приватними компаніями.

"Це категорична позиція уряду: все без виключення договори про спільну діяльність мають бути скасовані, - наголосив Вінський. - Замість цього ми пропонуємо укладати договори оренди".

Про намір змінити існуючу модель співпраці Вінський вперше заявив минулого місяця. Приводом для цього став конфлікт Мінтрансу з Іллічівським морським портом. У міністерстві вважають договори невигідними. В Мінтрансі розповіли, що зараз мова йде про розриві договорів Одеським, Миколаївським, Маріупольським, Севастопольським, Білгород-Дністровським, Керченським і Іллічівським портами, Чорноморським яхт-клубом, ДП "Дельта-Лоцман", "Укрпоштою" і аеропортом "Бориспіль".

У Мінтрансі сподіваються, що договори оренди дозволять краще стежити за фінансовими показниками спільних підприємств. "Також при договорі оренди ми можемо вимагати від приватного партнера гарантувати забезпечення використовуваних потужностей вантажами, - сказав начальник Миколаївського морського порту Микола Капацина. - Зараз у нас, наприклад, за договором про спільну діяльність одна російська компанія використовує вугільний термінал, а вантажу там немає вже кілька місяців".

Учасники ринку вважають, що вирішувати проблему шаблонно не варто. "У нас кілька років на умовах СД працює компанія "Синтез" - єдина, що перевалює нафту по державній трубі. У разі розриву договору цей вантажопотік піде до приватників, - говорить начальник Одеського порту Микола Павлюк. - Не варто через Іллічівськ мести все однією мітлою, вимітаючи в тому числі і здорові зерна".

"Наприклад, у нас укладені договори про СД з військовими, які використовують наше навігаційне устаткування. Співпраця ця некомерційна, і міняти щось непотрібно", - вважає директор підприємства "Дельта-Лоцман" Олександр Голодницький. А в компанії "Укртрансконтейнер", що працює в Іллічівському порту, нову ініціативу міністерства вирішили взагалі не брати до уваги. "Ми вже довели законність нашого договору в судах всіх інстанцій і цю заяву Мінтрансу навіть не розглядали", - сказала заступник директора з правових питань і зв'язків з громадськістю "Укртрансконтейнера" Ірина Коврижних.

У тому, що намір Мінтрансу "зав'язне" в подібних судових процесах, упевнена аналітик BlackSeaTrans Валентина Михайлова. "Відмовитися від спільної діяльності хотів ще Григорій Кирпа. Тоді почалися суди, і про ініціативу забули. Швидше за все, те саме станеться і зараз", - вважає вона.

Читайте також:

На ремонт доріг виділили півмільярда гривень

Ціни на залізничні квитки зростуть "відповідно до інфляції"

У миколаївському порту знайшли бомбу часів війни

Квитки на поїзд і літак тепер можна купити на пошті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: